Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárként tegezzem vagy...

Tanárként tegezzem vagy magázzam a diákjaim?

Figyelt kérdés

Még csak gyakorlatra megyek, de felmerült bennem. Egyetemen ugye kölcsönösen magázódunk vagy tegeződünk a tanárokkal.


Idén ősszel már voltam rövid/belső gyakorlaton, de az angolból volt és nem volt ebből probléma. Most viszont töriből megyek és nagyon furcsa lenne, ha mondjuk a diákok magáznának, míg én tegezem őket. Érdemes megpróbálni a kölcsönös magázódással, vagy hülyét csinálnék magamból?



2021. jan. 16. 20:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
47%
Ha gyakorló tanár vagy akkor tegeződjetek. Ha már rendes tanár vagy, akkor a kölcsönös magázódás a természetes forma.
2021. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Véletlenül se a gyakorlatvezetőddel vagy a csoporttársaiddal beszéld meg! A GYK. Az a biztos forrás.
2021. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Én is voltam gyakorlaton középiskolában és ott magázódás volt. Nincs csendőrpertu.
2021. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
"nagyon furcsa lenne, ha mondjuk a diákok magáznának, míg én tegezem őket" Szerintem pont ez lenne a normális. Egy normális diák magázni fogja a tanárt. Viszont diák részről meg annyit tudok mondani, hogy személy szerint én utálom, ha magáznak, mert attól öregnek érzem magam. És azt tapasztalom, hogy ez is a normális. A diák magázza a tanárt, a tanár pedig tegezi a diákot. Sőt, nálunk a legtöbb tanár a nevek becézett formáját szokta használni.
2021. jan. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Én is voltam gyakorlo tanár. Mivel nem sokkal voltam idősebb, mint a végzősök, akiket tanítottam, ráadásul kinéztem vagy 16 évesnek, ezért kölcsönösen magázodtunk.
2021. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%
5. Ez volt a helyes. A katedra más-más oldalán állni, más státuszt jelent.
2021. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Tavaly voltam tanítási gyakorlaton, bennem is felmerült ez, a vezetőtanárom azt tanácsolta, hogy én tegezzem őket, ők pedig magázzanak engem. A gyakorlóiskolákban van egy kialakult szokás, a gyerekek hozzá vannak szokva a tanárjelöltekhez. Általában nem szeretik a vezetőtanárok a kölcsönös tegeződést a diákokkal, mert szoknunk kell a tanári szerepet. Szerintem így is sikerült jó kapcsolatot kialakítani velük, nem ezen múlik.
2021. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%
Nem mindenhol lehet ám ezt a jó kapcsolatot így kialakítani 7-es! Menj el egy szakiskolába, holnap már semmi tekintélyed nem lesz egy tegeződés után.
2021. jan. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%
A gyakorlóiskolák többségében elitiskolák, pont azért, mert tapasztalatszerzésre ideálisabb jól nevelt gyerekeket tanítani. Gyakorlatot nem lehet szakiskolában végezni. Amúgy pont azt írtam, hogy magázódva alakítottam ki jó kapcsolatot a diákokkal.
2021. jan. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
18%
A leírt szövegből nem következik, elég pongyola a fogalmazás.
2021. jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!