Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen Székesfehérváron a...

Milyen Székesfehérváron a Kodolányi gimnázium?

Figyelt kérdés
Odaszeretnék jelentkezni sportszakra mert focizok. 3-4es tanuló vagyok. Amik kellenek abból mindegyikböl négyes leszek félévkor kivéve töri és kémia az 3.A felvételim nem tudom milyen lesz de a matek az nehézkésebb es a magyar meg megy. Irtam a 2019es magyar felvételit az 34 pontos lett és plusz a fogalmazàs(azt nem tudom hogyan kell pontozni), a matek meg 18-20 pontos. Szerintetek van esélyem?

2021. jan. 17. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ismerősöm fia 4,5 volt, 26 pont lett a matekja, a magyar kicsit jobb, simán felvették. Amúgy a pontszám kalkulátorba be tudod írni a jegyeidet, meg, hogy kb. milyen felvételire számítasz, és akkor a korábbi éveket meg tudod nézni. Nyilván ez nem 100 %, de azért egy jó viszonyítási alap.

[link]

Egyébként én nem hallottam róla jókat. Mi is fontolgattuk, de aztán elvetettük.

A lányom 4,6 volt tavaly, most is olyan körül lesz. Magyarból és matekból is 32 pontos próbafelvételit írt decemberben a suliban. Egyébként figyelemzavaros, de mégis ő a legjobb tanuló az osztályban. Én írtam a Kodolányinak, hogy fogadnak-e sni-s tanulót, és azt írta vissza az igazgatóhelyettes, hogy elvileg fogadnak, de javasolja, hogy ne menjen oda, mert nagyon nehéz lenne az neki.

Nem kicsit akadtam ki. Elég korlátolt ez a nő, ha az sni-ből ő azt vonja le, hogy nem tud leérettségizni egy gyerek. Elég sok sni-s ismerősöm van még diplomával is.


Szóval nálam a Kodolányi elásta magát. Amúgy minden ismerősöm azt mondta, hogy gyenge, a nyelvvizsga magántanár nélkül nem lesz meg. Szóval tuti nem felelne meg a lányomnak. Neki ennél jobb kell.

Egyébként a sport tagozatra nem nagyon van túljelentkezés náluk.

2022. jan. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyébként a fogalmazás pontozása is fent van az OM honlapján, ahol a többi megoldás. Kicsit szubjektívebb. A tartalmat, a szerkezetet, a stílust, a helyesírást és a külalakot pontozzák.

Nekem minden ismerősöm azt mondta, hogy nagyon nagyvonalúan pontozták a fogalmazást, amiatt nem kell aggódni. Bevezetés, tárgyalás, befejezés. 2 érv ellene, 2 év mellette, ez legyen meg, legyen meg a hármas tagolás, meg a minimum terjedelem. Ne firkáld át, ha tévesztesz, meg ne legyen helyesírási hiba, akkor nem lesz gond.

2022. jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kodoba pont, hogy nem kell külön nyelvtanár, erős az oktatás, aki akar, le tudja tenni a nyelvvizsgát!!
2022. márc. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki akar, bárhol le tudja tenni a nyelvvizsgát, sok anyag van fent a neten, minimális tanári segítség kell. Csak a diákok általában nem ülnek oda maguktól tanulni, ezért kell egy szigorú tanár, aki rendszeresen bevasalja rajtuk az anyagot. A Kodolányiról pont nem ezt hallottam. Ismerőseim, akik oda járnak szinte semmit nem tanulnak.
2022. márc. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!