Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon félek a matek érettségi...

Nagyon félek a matek érettségitől, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon tartok tőle igazából, soha nem volt annyira az erősségem a matek és a tanáraim sem voltak a legsegítőkészebbek..:( Ahova egyetemre szeretnék menni a matek nem számít ezért megelégednék egy 2es 3assal.. Mit ajánlatok (könyv, oldal, videok,youtube) bármilyen tapasztalatot meghallgatnék. Mennyi idő alatt lehet felkészülni rá?

2021. jan. 18. 21:36
1 2
 1/12 Ibw4x ***** válasza:
74%
ne félj.
2021. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a hasznos tippet!:)
2021. jan. 18. 21:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

12.-es vagyok, én pont a matektól félek a legkevésbé. :)

Azt javaslom, hogy nézegess előző évi érettségifeladatokat. Oldd meg (az elsőrészes feladatokra 45 perc van, ezt próbáld betartani), és a javítókulcs alapján javítsd ki magadnak.


Ha valamit nagyon nem értesz, akkor nézz egy videót róla, vagy keresgélj a füzetedben, hogy hogy tanította a tanár, miket írtál.

Nem kell félned tőle, menni fog ne izgulj!

Ha gondolod menj el magántanárhoz, ott átbeszélhetitek azokat a részeket, amik nem mennek olyan jól.

2021. jan. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

mateking.hu


előző évek érettségijei


[link]

2021. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld 😊
2021. jan. 18. 22:24
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Középszintű matek vicc kategória. Egy normális általános iskolás megcsinálja egy gyenge hármasra, szóval nincs para.

Ha valamennyire érted a matekot akkor kb 0-ról 4-esre 1 hónap alatt fel lehet hozni az érettségit. Ha nem akkor több, de az érettségi feladatok 4-es szintű megírása nem jelenti a matek értését mivel elég típus feladatos az egész.

Emiatt ha csak a jegy számít akkor érettségit csináld meg utóbbi 5-10 évből, ahogy érzed.

2021. jan. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak az a célod, hogy legyen meg a 3-as, akkor nincs mitől félned, minimális készüléssel is menni fog, annyira nem nehéz. Ha meg a 2-es is elég, akkor főleg, ahhoz elég a 25%, ami meg tényleg nagyon könnyen sikerülni fog. Én is a korábbi évek feladatsorait ajánlanám, abból gyakorolj kicsit és látni fogd, hogy megy ez.
2021. jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2021. jan. 19. 13:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy nem olvastam el az összes kommentet, véletlenül tévedtem ide, és már fáj a szemem, szóval röviden.


Egyik oszt.társam(haverom) a szó legszorosabb értelmében tök sötét volt a matekban!

De komolyan!


Szorozni nem nagyon tudott, a szorzó táblát sem tudta.

Osztani főleg.

Én csináltam meg mindig a dolgozatait.

4essel zárt 12.ben. :D


De amikor együtt mentünk a pékségbe, ott is akkora zavarban volt, amikor vissza adtak neki, hogy most jó, vagy nem jó stb...


Nem tudom, hogy te is ilyen szinten vagy-e, de ha nem, az már hatalmas erőt kellene, hogy adjon neked! Már most!


A kövi dolog:

Gyakoroltam vele, hasztalan volt, a saját kis tempójával tudtunk döcögni (az én káromra xD) és kezdegetett értegetni valamicskét (direkt írtam így xD).


Rengeteget nézte valamelyik videóst a neten, valami h.lye afektáló hangú matekos gyereket aki érettségiket oldott meg.


Láttam a javulást, de ez még 6.ba is kevés lett volna :D


Nem bántom, mert szeretem, jófej gyerek, bioszban, magyarban, töriben, föciben jó, de matekban meg tesiben nem :D


Na és, eljött az érettségi napja, naná hogy elqrtak minket külön terembe.

Nekem sokkal rosszabbul ment mint vártam, 1 miatta nem tudtam tanulni, s elvette a kedvemet a matektól mert mindig felb.szott azzal, hogy képtelen megérteni a Sinus, Cosinus dolgot... :D

Szóval, nem tudtam eleget tanulni, aztán még miatta egész végig kattogott az agyam, hogy mi lesz vele.

Sikerül neki ? Átmegy ? Nem megy át ?

Megbukik ? Bedepizik ???


Ezen kattogtam!

Amíg bent voltunk, végig.


Végül itthon majd sokkal jobbra megoldottam, de mind1, megírtam, kész vagyok vele, lesz.rom!

És legalább tudtam valakin segíteni, engem csak ezek a dolgok boldogítanak :D


Szóval, kijöttünk.

Olyan semmilyen volt az arca, mondta hogy ment, azt is hogy nem, azt is hogy ideges volt, mire megértette a függvényeket, na akkor elfelejtette, leizzadt az idegtől, hát még én :D


Aztán jött a várakozás, na az szaggatta még az agyamat.

Én nekem sikerült, jól, csak na, nem úgy mint terveztem.

Ő...

Hát ő nem ment át.

Na ott kapott egy kis adag agyf.szt!

Nem sikerült neki átmenni.

De!

Azt a pár pontot sikerült összekapatnia, amivel mehetett szóbelire!!!!

(Hát, neki sokkal jobban örültem!)


De még ott volt a meggyőzés, hogy na ne f.ssál már!

Bent vagy! A szóbelin!

Le se fogják sz.rni, hogy tudsz-e valamit vagy nem.

Segíteni fognak, és a plusz pontokat simán odaadják.

(Így is volt különben, simán meglett a 2es, még pár pont és 3as is lehetett volna!)


Az most nem fontos, hogy hogyan zajlott.

A v.biztos dumált az igazgatóval, a tanár könnyűket kérdezett (amiket előre meg is adott, én otthon kitöltöttem, és gyakoroltuk is) és valahogy eldöcögött.


Na de, volt ott egy sima kivonós vagy osztós kérdés is, na az nem ment neki xD

Azzal nem is foglalkoztak, csak felröhögtek, s azt mondták, hogy biztos vizsga drukk xD


Szóval, ha te nem vagy ennyire távol a matektól, mint Ő, akkor nincsen semmi gáz.

A kegyelem kettes, vagy szóbelizős cucc egyáltalán nem durva, és nem is nehéz eljutni odáig, és abban sincs semmi ha 2es leszel.


Volt egy olyan pali is, aki 3ast szerzett össze a szóbelin, mert pont annyi pontja volt, hogy 1vagy2 hiányzott a 2eshez, aztán sikerült neki a 3as (HA jól emlékszem!)


Szóval, az, hogy no para, ebben az értelemben tényleg igaz!

Tanulj amennyit jónak gondolsz, a "könnyű" kérdésekre a legérdemesebb rámenni.

Ha csak annyit csinálsz hogy gyakorlatot szerzel a töltögetésben, mert igen, ez is egy jó út, akkor már nem is fog bonyolultan tűnni.


Félni, még most, ne tedd!

Majd talan ott a teremben, esetleg :D

Addig meg sz.rni rá!


De majd ne legyél rest megírni, hogy elégedett vagy e az eredménnyel :D


Oks ? ;)


(Pedig azt írtam, hogy rövid leszek xD)


Hali ✌️

2021. jan. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24 pont kell a ketteshez, az első részben 30at lehet szerezni. továbbá a második rászben kapsz pontot pl ábrára, képletekre (amit csak ki kell keresni a 4jegyűből) stb, tehát nem kell félni :D
2021. jan. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!