Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatika érettségire...

CsakEgyASokKözül kérdése:

Informatika érettségire jelentkezhetek így?

Figyelt kérdés
Ebben az évben fogok érettségizni magasépítész szakon. Már biztos vagyok, hogy nem építészet irányban fogok továbbtanulni.A választott érettségim kötelezően a szakmai lehet csak, + aki akar az választhat még egy plusz tantárgyat. Viszont én eldöntöttem (tudom nagyon későn), hogy a programozás érdekelne. Viszont kelleni fog egy informatika érettségi, ha olyan szakra akarok menni. Ezzel nincs is gond le is teszem szívesen, meg szerintem menni is fog. Az a baj, hogy az informatikát csak 10. osztályig tanultam ebben az iskolában. Szóval most nekem kell osztályozót tennem vagy nem? Vagy már túl későn kaptam észbe, és nem lehet osztályozót tenni? Vagy egyáltalán kell osztályozó? Hogyha valaki tudja hogy hogy van ez az egész, akkor írja le légyszíves. :D (Az nem zavar, hogy csak ennyi ideig tanultam az infót, a programozást már elkezdtem magamtól tanulni, adatbázis kezelést meg szerintem netről megtudom tanulni, szóval pozitívan állok hozzá.)

2021. jan. 19. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a sulidba kellene megkérdezni.
2021. jan. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is 10. osztályig tanultam a sima informatikát, viszont nekünk elmondták, hogy ez csak a középszintűhőz elég óraszám. Amíg nincs meg az 5 érettségi tantárgyad addig meghatározott óraszámaidnak meg kell lennie, különben nem tudsz érettségizni belőle. Kb +1 informatika faktos oktatásos tanév alatt meglenne a kötelező óraszámod az emelthez. Ilyenkor nem hiszem, hogy lehet osztályzót tenni.(Nekem nem lehetett az előző tanévben)


Nekem nem volt elég óra számom belőle, pedig infó szakos voltam, így most 13.-ban teszem le, mert már nem számít az érettségim miatt a sima informatikai tanulmányaim/óraszámaim. (Ha van érettségid abból teszel vizsgát, amiből akarsz). Érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy esetleg ősszel érettségizzél belőle, mert akkor már nincsenek ilyen kötöttségek, mint 12. osztályig. Még egy olyan opció van, hogy kérdezz rá az osztályfönöködnél, hogy mi az idei tanévben életben lévő szabályok. (1-2 évente mindig változtatnak valamit)

2021. jan. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
nem kell osztályzó, most októberben érettségiztem belőle, és csak 9.ben tanultam
2021. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
vagy emeltre gondolsz? azt nem tudtam kibogarászni, bocsi. azt nem tudom :D (előző voltam)
2021. jan. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
#2 vagyok, de most én is bele zavarodtam. Most emelt sima infó vagy közép/emelt szakmai infó? Mind a kettőn van programozás, de az utóbbin mind a két szinten is van.( Amit előbb írtam az a sima emelt infóra vonatkozik. )
2021. jan. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
én az adatbáziskezelés miatt a sima közép infóra gondoltam xd mert azt nem tanítják, mégis kell hozzá, viszont emelten is van, szóval valószínű emelt infóról van szó... nem tudom, teljesen összezavarodtam
2021. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell osztályozó. Nem darabra számít, hány évig tanultad, hanem hogy annyi évig tanultad-e, ami neked elő volt írva a saját iskoládban, és az megtörtént. Tehát jelentkezhetsz. A szint választása kifejezetten nem kötődik az évek számához meg a fakultációhoz. Csak az a kérdés, hogy fel tudsz-e készülni, formális akadálya nincsen.
2021. jan. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#5, ha magasépítésznek tanul, akkor csak közismereti infóra jelentkezhet, nem ez a szakmája.
2021. jan. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, középszintű infóra gondoltam, köszi a válaszokat! :)
2021. jan. 20. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!