Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kicsit azt érzem, hogy nem...

Kicsit azt érzem, hogy nem tudom hasznát venni annak amit tanulok az egyetemen. Mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Jelenleg másodéves vagyok, és kicsit azt érzem, hogy nem sokat tanultam eddig az egyetemen. Olyan dolgokat tanulunk amik teljesen haszontalanok számomra. Elkezdtem dolgozni is és nagyon kevés az amit hasznosítani tudnék.

Mit kéne tennem? Képezzem magam önerőből? Érdekelnek nagyon a grafikai szoftverek. Ezen kívül a különböző vállalatirányítási rendszerek. A menedzsment, vállalkozásépítés, fejlesztés technikák. Amit még nagyon megtanulnék az a különböző problémamegoldó technikák.



2021. jan. 19. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Ahh, én is egyetemre jártam, de ne aggódj, természetes, hogy annak, amit tanulsz, nagyon nagyon kicsi részét tudod hasznositani.


Itt a lényeg hogy meglegyen a diploma. A munkahelyeken fogsz remek és használható dolgokat tanulni.

2021. jan. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tudhattad volna előre is. Hova jársz?

Egyébként hidd el, előbb-utóbb rájössz, hogy jobb, hogy nem egy primitív szakbarbárt képeztek belőled.

2021. jan. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbbet munkahelyen fogsz tanulni valószínűleg, de ha autodidakta módon fejleszted magad, az sosem árt
2021. jan. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Ez ilyen. Később a tudásod töredékét fogod használni, mert a szakok hatalmas területet ölelnek fel, amit nyilván nem lehet egy munkakörben megülni, nem is arra való.


Fókuszálj azokra a tárgyakra, amikről úgy gondolod, hogy hasznosak lehetnek a későbbiekben, mert azzal a dologgal akarsz foglalkozni, a többit pedig "csak" próbáld meg korrekten teljesíteni. A diplomában az az érték, hogy tudsz tanulni, kisebb mértékben a tudás, amit ténylegesen megszereztél közben.

2021. jan. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a diploma egy bizonyíték az állásibterjún, arra hogy te majd ott valós projektekben meg tudod/akarod/fogod tanulni amit kell.
2021. jan. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!