Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is nevetséges...

Szerintetek is nevetséges volt a tanár helyzete ebben a szituációban?

Figyelt kérdés

Imént történt egy precedens, amikoris a bukásra álló diákok írhattak egy ilyen "javító" dolgozatot.

Én ugyan nem állok bukásra, de szerettem volna írni. Meet-ben vagyunk, minden jó. Nem tudtam beszélni, de írni igen, úgyhogy oda is írtam, megírhatom-e én is.

Majd egyik osztálytársam mondta szóban is a tanárnak, hogy én is szeretnék írni, aztán kezdődött a "feketeleves"...

A tanár elkezdett hepciáskodni, hogy "Ne raboljuk egymás idejét azzal, hogy plusz dolgozatot javítsak, amikor az átlagodon most annyit nem javít, hogy jobb jegyed legyen". Mondom való igaz, viszont a jövőre nézve az az egy jegy is segíthet feljebb lökni az átlagom a jobb jegyre, nemde?

Aztán hiába írtam neki ott chaten, el sem olvasta, de kickelni tudott. Visszalépek, szólítgat, írok, nem olvas. Majd mondja, hogy akkor nincs több meet, mert nem szólaltam (vagy szólaltunk, mindegy) meg, és lelépett az óra közepén.

A dolgozatot persze nem írhattam meg.

Szóval akkor az én k**vaanyámat, amiért írni mertem, nem beszélni, és törekedni szerettem volna a jobb jegyre, mégha most egyből nem is kerekíthető az átlagom vele?

Szép felkészülés az intenzív érettségire szerintem.:)


Mi a Ti véleményetek az esetről?


2021. jan. 20. 12:01
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Elírtam a kérdést, inkább úgy fogalmaznék a tanár hozzáállása*, nem helyzete.
2021. jan. 20. 12:01
 2/18 anonim ***** válasza:
54%
Ilyen az amikor a semmirekellő életét semmire nem vivő hatalmat kap és igy éli ki magát.Rendőrök,tanárok,máshol is megfigyelhető.
2021. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

"a bukásra álló diákok írhattak egy ilyen "javító" dolgozatot.

Én ugyan nem állok bukásra"

- ebben minden benne van, szerintem. Megpróbáltad, elutasított, túlreagálod.

2021. jan. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#3 Szerintem egy sima nemmel többre jutottunk volna, mint a kabaréval, ami történt emiatt. Megértettem volna.

Így kell a diákokat demotiválni.

2021. jan. 20. 12:14
 5/18 anonim ***** válasza:
40%
őszintén szólva az ilyen senkiket akik a kettesért írnak félévkor meg kell buktatni! Ha egész félévben cseszett tanulni, akkor minek bajlódni vele! Nem kell senkinek esélyt adni a javításra, arra van a félév, hogy ott bizonyítson!
2021. jan. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5 Igazad lehet.

De nálam a 3-asból 4-est szeretnék varázsolni (nem ezzel az egy jeggyel, de segített volna már most) dolog állt volna fenn.

2021. jan. 20. 12:29
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Igaza volt. A bukásra állók írhattak, hogy nem bukjanak meg. Megkérdezted, ő nemet mondott. Itt le kellett volna zárnod, nem még írogatni, meg kommentálni. Te vagy a nevetséges, nem a tanár.
2021. jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7 "Itt le kellett volna zárnod, nem még írogatni, meg kommentálni."

Már bocsi, én egy nemmel megelégedtem volna, de nem az volt, hanem egyből a bunkó stílusú, hangnemű "ne raboljuk egymás idejét ezzel" mondat.

Nem is akartam már írni, aztán szólítgatott tovább, majd kickelt.

2021. jan. 20. 12:33
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
És miért nem tudtál beszélni?
2021. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
33%

Én elhiszem, hogy a tanárnak szar napja volt, te meg elkezdték „okoskodni”, és rosszul reagálta le, de attól még a felnőtt, neki kelene felnőttként viselkednie...

Nem tudom, milyen tárgy volt (talán matek?), de mindegy is; ahogy írtad, érettségi előtt állsz, bármilyen gyakorlási lehetőség jól jön, és nem hiszem, hogy belehalt volna abba a tanár, hogyha a te +1 dolgozatodat is ki kellett volna javítania...

2021. jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!