Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztatlan tanári szakra...

Osztatlan tanári szakra jelentkeztem a PPKE-re. Félek a pályaalkalmasságitól. Neten nem találtam meg az ehhez kellő szituációkat meg a könyvlistát. Van olyan aki volt már ilyenen? Milyen? Lesz bent pszichológus is?

Figyelt kérdés
osztatlantanári, tanári, egyetem, pályaalkalmassági

2014. máj. 17. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a Károlira jelentkeztem. Ott a honlapjukon megadták, hogy milyen könyvekből lehet választani. Egy elemzés, egy esetpélda lesz és a motivációs levél alapján beszélgetés.

Nincs az egyetem honlapján semmi?

2014. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs :( ... mennyire egyezhet az ELTE által meghírdetettől?
2014. máj. 17. 14:05
 3/7 anonim ***** válasza:

"mennyire egyezhet az ELTE által meghírdetettől?"


Hasonló lesz, sőt bizonyos szituk ugyanazok, ne aggódj érte.


Az iskola válogatja, hogy milyen szakembereket engednek be a bizottságba, de alapvetően szoktak pszichológusok is bent lenni, de ne élj tőlük.


Milyen szakokat- iskolákat jelöltél be még egyébként? Milyen érettségijeid vannak?

2014. máj. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
PPKE-n jelöltem meg a töri-etika tanárit és töri-magyar tanárit. Az ELTE-n meg a töri-föcit. Az érettségi eredményeket még nem tudom, mert még a szóbelik hátra vannak... Ha minden jól megy akkor olyam 350-370 körüli pontszámom lesz... Köszönöm a választ! Akkor nem fogok félni :)))
2014. máj. 19. 14:26
 5/7 anonim válasza:
én félek, hogy nem fogok rajta átmenni. :(((
2014. máj. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pázmányra járok tanárszakra (én még az osztottra), most vagyok végzős.

Annyit mondok, hogy nem esznek embert a tanárok, nagyon kedvesek ám, tapasztalatból mondom. Nem kell izgulni. :))

2014. máj. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, nincs bent pszichológus, ez nem olyan. :))

Három tanárszakos tanár van bent általában és elbeszélgettek, hogy miért akarsz tanár lenni. Ezenkívül nálunk húzni kellett egy szituációt, és arról kellett beszélni, hogy hogy oldanád meg. Én azt húztam, hogy az osztályom folyamatosan rossz jegyeket szeret, mit csinálok? Más meg olyat húzott, hogy osztálykiránduláson alkoholt talál, mit csinál ezután? :))

2014. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!