Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE diplomája értékesebb,...

Az ELTE diplomája értékesebb, mint a vidéki egyetemek diplomája?

Figyelt kérdés

Azért szeretném ezt megkérdezni, mert ott a legmagasabbak a pontszámok, mindenki ismeri ezt az egyetemet, nagy, jó, színvonalas...stb, és én is gondolkodtam rajta, hogy megjelöljek ott 2 helyet. Viszont eszembe jutott, hogy nagyon nem szeretem a zajos, füstös helyeket sok emberrel, és Budapest ilyen.

Épp ezért úgy gondoltam, valamilyen vidéki egyetemre járnék inkább egy kisebb városba.

Ez jelentené majd nekem hátrányt a későbbiekben? Pl, ha állásinterjúra megyek, vannak olyan egyetemek, amiknek a diplomájára ránéznek, és már be se hívják vele az embert? Vagy csak az számít, hogy ilyen-olyan végzettség, és, ha megfelel, akkor behívnak?



2021. jan. 21. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem nézik! Szeged pl rendszeresen megelőzi az ELTET ilyen olyan rangsorokban. De amúgy sem ez számít!
2021. jan. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Vannak vidéken is jó egyetemek, pl. Debrecen, Szeged, Győr...
2021. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemeknél felesleges behozni ezt a pesti-vidéki felosztást, vannak minőségibb és gyengébb felsőoktatási intézmenyek itt is, ott is.
2021. jan. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jó, köszönöm 😇

Hát, max az ilyen sznob embereket tudnám lenyűgözni az ELTE diplomámmal, úgyhogy valószínűleg ezt elengedem.

Az a baj, hogy eléggé elbizonytalanodtam, hova menjek, mert, ha szerencsés vagyok és jól megírnám az érettségim, be tudnék jutni Szegedre, de nem tudom, igazán szeretném-e.

A másik, hogy csak annyi van meg, hogy van egy kedvenc tantárgyam, és ahhoz kapcsolódóan szeretnék munkát, valamiért a fejemben mindig tanár vagyok, de ők nagyon keveset keresnek, így másban szeretnék gondolkodni, de a sok lehetőség közül fogalmam sincs melyik lenne számomra ideális.

2021. jan. 21. 14:19
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Senkit sem érdekel, hol szerezted a papírt, ha van és van mögötte tudás. Ezt pár helyi sznob minden évben mindne gólyának (meg másoknak is) előadja, akik aztán ismételgetik, mint a papagáj, de amúgy mindenki szarik rá.
2021. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemi rangsor az akadémiai eredményekből tevődik össze. Hallgatók és oktatók oldaláról is. Teljesen fölösleges abban mérni dolgokat, hogy ki mit kutatott és milyen versenyen nyert, ha te hozzá sem szagoltál és úgyis csak azért izzadsz, hogy meglegyen a papír.
2021. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért sincsenek a kisebb egyetemek a rangsorban. Mert mennyiségi adatok alapján állítják fel... Hogy hány oktató publikált, hány diák nyert tdk-t... Nem releváns.
2021. jan. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanár? Oké, azzal sem feltétlenül kell nyomorogni. Egy jó nyelvtanár nyelviskolában is taníthat, ami már nem fizet olyan rosszul, mint egy állami oktatási intézmény. + vállalhat magántanítványokat stb
2021. jan. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Főleg egyébként a földrajz érdekel. Angolból jó vagyok elvileg, de nem érzem feltétlen elégnek jelenleg a tudásom ahhoz, hogy taníthassam.

A földrajzzal kapcsolatban szeretnék leginkább munkát, eddig annyit tudok, hogy geológus nem szívesen lennék, de kb minden más igen.

2021. jan. 21. 14:53
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nagyon sok minden számít a munkaerőpiacon: nyelvtudás, tapasztalat, egyéb referenciák.

Szerinte ahol tényleg számít, hogy hol végzed az az ilyen politológia-, anglisztikaszerű szakoknál, mert ott ha másért nem, akkor minimum a lehetőségek miatt célszerű a fővárosban végezni.

2021. jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!