Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnöki kar levelezőn?...

Gépészmérnöki kar levelezőn? 8 órás, egy műszakos meló mellett lehetséges? Melyik iskolát válasszam SZIE vagy ÓE?

Figyelt kérdés

2021 szeptemberében kezdeném a mérnökit levelezőn. Muszáj munkát vállalnom, mint ahogy leírtam 8 órásat. Jelenleg is dolgozom 6 órában már fél éve, de nem keresek eleget... jó ez lényegtelen térjük vissza az eredeti problémához.

Mennyire szivatnám meg magam levelezőn?

Melyik iskolát válasszam?


Személyes tapasztalatokat szívesen várok. Esetleg más karokról való tapasztalatokat is, akik levelezőn végeztek.



2021. jan. 22. 20:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire szivatnám meg magam levelezőn?

Ha úgy érted, hogy levelezőn értéktelenebb leszel, nem, nem leszel, fogsz vele munkát találni és lehet karriered.


Melyik iskolát válasszam?

Igazából, szerintem mindegy, fogsz munkát találni ezzel a végzettséggel függetlenül attól, hogy ezek közül melyikben végzed el.


Én mérnökinfot végeztem levelezőn, eleinte három műszak mellett, majd szépen lépkedtem felfelé, technikus, majd mérnöki szintre még bőven a képzés befejezése előtt. Nem volt teljesíthetetlen, de elég nehéz 3.5 év volt. Én úgy mérlegeltem, hogy megéri-e 3.5 keményebb év, hogy utána a maradék ~40 év munkaviszonyom jobb körülmények között legyen, több fizetésért.

2021. jan. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Mennyire szivatnám meg magam levelezőn? -résznél arra gondoltam, hogy munka mellett mennyire lesz teljesíthető egy mérnöki elvégzése.

Ehhez még hozzátartozik, hogy gimnáziumban végeztem. Nincsenek műszaki alapjaim sem és így szeretnék menni levelezőre.


Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

2021. jan. 22. 20:50
 3/27 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Akkor ez BSc képzés lenne? Melyik szakirány érdekel? Mert ez is rengeteget jelenthet de igazából bármelyik szakirányt is választod, mindegyik munkakört kb. be tudod tölteni ami gépészmérnökhöz kötött.
2021. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Milyen a matek a gépészmérnökin? Nagyon nehéz? 3-as voltam belőle, így mennyire teljesíthető?
2021. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Igen, BSc. Járműtechnika érdekelne. Autókkal szeretnék majd a későbbiekben foglalkozni.
2021. jan. 22. 21:23
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire szivatnám meg magam levelezőn? -résznél arra gondoltam, hogy munka mellett mennyire lesz teljesíthető egy mérnöki elvégzése.


Szabid elmegy rá, én a nyarakat végig dolgoztam. Pénteken és szombaton lesznek előadások. De viszont szerettem egyetemre járni, jó volt így. Stressz meg lesz, néha "feladom" stressz is, de ha nem adod fel, menni fog.


4

Gépészmérnökről nem tudok nyilatkozni, de 3-as középiskolai matekkal is lehet teljesíteni bármilyen mérnöki képzést, csak szorgalom kell hozzá. Nekem se volt jobb középiskolában, egyetemen viszont 4-es 5-ös voltam minden matekos tárgyből. Kivéve valszám, az asszem 3-as lett.

2021. jan. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Nekem a közép matekom 4-es lett, az emelt fizikámon idén májusban javítok.

A korona miatt tavaly elmaradt ugye a szóbeli és így nem úgy sikerült, mint szerettem volna, 3-mas lett. És valójában 3 pont miatt nem vettek fel egyetemre, de akkor még nappali tagozatra jeletkeztem.

Viszont azóta, hogy elkezdtem dolgozni, így 'nem fejlődhetek vissza'. Dolgoznom kell és mellette sulit végezni. Ezért is szeretnék levelezőre menni, csak ijesztgetnek vele, hogy mennyire nehéz lesz így. Alaptalanul-e azt nem tudom. Azért vagyok itt, hogy most ezt megtudjam.

2021. jan. 22. 21:33
 8/27 A kérdező kommentje:

Még valami.

Mennyi szabadidőtök van/volt másra? Mennyi időtök volt aludni?

(párkapcsolat, sport, állatok)

2021. jan. 22. 21:40
 9/27 anonim ***** válasza:

4es vagyok, köszönöm a választ! Még annyit hogy mérnökinfón melyek voltak a fő tárgyaid?

Én a villamosmérnökin gondolkodom amúgy, mert az érdekel a legjobban. Automatizálási technikus vagyok (elektronika szakirányon voltam) és van egy villanyszerelő végzettségem is. Jelenleg is ezekben dolgozom és szeretnék a munkahelyemen úgy feljebb jutni ahogy te.

2021. jan. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
65%

7

(1. válaszoló vagyok)

Alaptalanul ijesztegetnek a tapasztalataim alapján.


Én jártam nappalira is 1.5 évet más mérnöki szakra, de azt félbehagytam anyagi okok miatt. Az nehezebb volt, mint a levelező.


Valamivel kevesebb az elvárás levelezőn. Ezen felül sokkal hatékonyabb, hogy nem kell reggeltől estig bent lenned. Van időd és energiád tanulni (mert nincsenek hétközben órák, amik teljesen lefárasztanak szellemileg). A levelező is nehéz volt, de sokkal jobban viseltem, mint a nappalit, sőt, kifejezetten szerettem.


Könnyebb volt munka után nekiállni tanulni, mint 8 óra előadás után.


De persze nem tudok mindenki nevében nyilatkozni, nekem ez volt a tapasztalatom.

2021. jan. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!