Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Budapesti Gazdasági Egyeteme...

A Budapesti Gazdasági Egyetemen (BGE) vagy a Debreceni Egyetemen (DE) éri-e meg jobban turizmus-vendéglátást tanulni?

Figyelt kérdés
Sikerült erre a két opcióra leszűkítenem a listámat (a Corvinus államija számomra esélytelen, az önköltséges pedig túl sok). Szóval a kérdés kibontva azt takarná, hogy melyik egyetemet éri meg első helyre jelölni, melyik egyetemen színvonalasabb az oktatás a képzésen, elhelyezkedési lehetőségek milyenek, esélyek milyenek, stb, minden xD. Olyanok válaszára lennék kíváncsi, akik az említett intézményben tanulnak az említett szakon. Literally bármi jöhet, hideg meleg, mert már a nagyját átbogarásztam mindennek, szóval személyes tapasztalatok érdekelnének :D.

2021. jan. 22. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Bge-re jártam. Nem mondom, hogy a legjobb egyetem, de szerettem. Gyakorlatias, a tárgyak nagy része érdekes volt, jófej tanárokkal (persze voltak rosszak is, de valahogy mind túléltük😅).

Viszont a jelenlegi helyzetben nem ajánlom jó szívvel a szakot. Sajnos pont a pandémia alatt végeztem és úgy érzem, mintha hiába tanultam volna közel 4 évig. Jelenleg egy teljesen új irányba készülök elmenni (másik alapképzés szeptembertől), mert ki tudja, meddig tart ez az egész és mi lesz utána. Most a tapasztalattal rendelkezők is küzködnek a szakmában, úgyhogy idén biztos nem ide jelentkeznék😔

2021. jan. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tavaj még nekem is úgy volt, hogy erre a szakra jelentkezem, de pont amiatt, amit az 1-es is írt, lemondtam róla. Nem akarlak lebeszélni, de a mostani helyzetet figyelembe véve, tényleg semmi értelme sincs ilyesmit végezni. :(
2021. jan. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért azt tegyük hozzá, hogy a pandémia sem fog örökre tartani.

A turizmus mint ágazat fog működni ezután is. Más lesz mint eddig az biztos, de az innováció, a fejlődés, a változás az mindenben bennevan.


Ennyi erővel informatikára se jelentkezzen senki, mert amit most tanul, az 5-10 év múlva ha nem is használhatatlan, de a nagy része már teljesen más lesz.


A tanulás azzal hogy elvégzel egy egyetemet, nem áll meg.


Ha jól számolom mire elvégeznéd csak az alapképzést(!! és akkor még mesterről szó sincs) az 2025 lesz.

Valószínűleg addigra le fog menni ez a covid dolog.


A világ változni fog, persze, de a tudomány is változik, a tantárgyak is.

Én akkor kezdtem az egyetemet, amikor még szó sem volt pandémiáról. Időközben lett. Számos tantárgy kapcsán előjött hogy "..de most a covid miatt, ez és ez így van".


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha ez az álmod, a vágyad, én nem adnám fel.

Én bíznék a hozzáértőkben, bíznék abban hogy igazítani fognak a tananyaggal abban, ahhoz hogy a tudásod naprakész legyen.


Nem, a pandémiát nem fogják megállítani, de az sem valószínű, sőt szinte biztos.

hogy az ágazat nem fog megszűnni. Más lesz, de megszűnni nem fog.

Más kérdés mennyire lesz szükség ilyen szakemberekre.

2021. jan. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi sem lesz ugyanolyan, mint amilyen a pandémia előtt volt!

Első hallásra Budapestre mennék, mert ugye aztán a lehetőségek, meg a kapcsolatok, meg minden... Csak hát - nagyon jól írja itt valaki - a régi, nagy gyakorlatúaknak sem biztos a jövő, nem fogynak egy kezdőt a mély-vízbe dobni.

Debrecenben gazdag és jó az egyetem, de ez nem annyira lényeges, mert nincs számottevő, érzékelhető különbség a magyar egyetemek között, csak - most olvastam - Debrecenben az idén 1 db. 4*-os szálloda építését kezdik, és lebegtetnek egy Hiltont is... (Szegedre is!)

És ott az a divat, hogy először a DE-n végzettek kerülnek pozícióba - szinte minden szakterületen ez az irány érzékelhető.

De persze ezt és csak leírom, a döntés a tied!

2021. jan. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszolóval maximálisan egyetértek. Tavaly februárban végeztem turizmuson, pont egy hónappal a covid hazai berobbanása előtt, szerintem ezzel mindent elmondtam...Jelenleg teljesen más területen dolgozom, most fogok jelentkezni gyógypedagógia alapszakra, mert nem szeretném veszni hagyni a sok tanulással töltött évet, csak pályát módosítok. Szerintem a világ már sosem lesz olyan, mint a pandémia előtt. Bárki bármit mond, én már nem hiszek ebben. Nemzetgazdasági ágak fognak tönkre menni, átalakulni. Az egyik nagy vesztes épp a turizmus. Nagyon bizonytalan benne a jövő, nem lehet tudni, kik utazhatnak majd pontosan, online utazási irodák jönnek- e létre, ahhoz ugye kevesebb alkalmazott is elég, stb...akkor a valutaváltókra is hatással lesz. Mire minden helyre áll "nagyjából!!!", alsó hangon 5 évre tippelnék, de olyan mint régen, sose lesz. Úgyhogy ha a diplomáddal dolgozni is szeretnél, ne a turizmus-vendéglátást válaszd!
2021. jan. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!