Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan törvény miszerint,...

Van olyan törvény miszerint, a tanár nem kérheti, veheti el a diák mobiltelefonját?

Figyelt kérdés
Régebben mintha azt olvastam volna valahol hogy a tanár nem veheti el a diák telefonját mert megsért vele valamilyen törvényt.Ez igaz? és ha igen pontosan mi a törvény?
2008. dec. 2. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

én meg úgy tudom hogy a osztályba tilos a mobil használat, és akár az óra végéig a tanár el is veheti a mobilt, amit az óra végén vissza kell andia.


nálunk ez volt még annak idején. 10 éve.


én azta törvényt hoznám be hogy ha egy gyerek mobilt használ vagy csörög az orán akkor egy pofon kíséretében elvehese töle a telefont a tanár és az ablakon kidobhasa a következö mozdulattal.

2008. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

első válaszoló képzelje magát a helyünkbe, és aztán játsszon törvényhozósdit :)


amúgy tökmindegy, hogy van-e rá akármilyen törvény is.

szinte minden suli házirendjében benne van, hogy tilos a mobilhasználat. és az iskolában ezeket a "törvényeket" kell betartani (többek között :P)

2008. dec. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
sajnos nincs olyan torveny...sztem..nalunk az egyik tanar kidobta az ablakon a telefont..:))
2008. dec. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%

Szia!

szerintem nincs joga elvenni a telefont a diáktól,mégis megteszik.

tőlem egyszer az igazgatóhelyettes vette el a telefont,én meg csak röhögtem,ugyanis van kulcsom az irodájához,nagyon vicces volt,még aznap visszavettem,aztán meg neki kellett magyarázkodnia...

azóta érdekes módon senkitől nem vette el,biztos fél,hogy eltűnik,hát őszintén féljen is!!

2008. dec. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Nem, erre nincs törvény. Arra viszont van, hogy a kölöknek joga és kötelessége az iskolába járni, ott tanulni, és úgy viselkedni, hogy azzal másokat nem zavar. Szerintem egy tanár sem veszi el a telefont, ha nem használod. És mire használnád óra közben? (jó, azért nekem is van fantáziám, csak, hát ugye arra mondják: puskázás)

Amúgy az iskolában a házirend szerint kell a telefonnal bánni. A házirendet pedig az IDB képviselői is elfogadják. Ha nem értene vele egyett a diákság, akkor nem az lenne a házirend, ami... Ez viszont jogotok. Csak élni kellene vele...

2008. dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
8%

Erre sajnos tényleg nincs törvény...

De nálunk megesett, hogy a tanár elvette csütörtökön a telefont egy osztálytársamtól és kedden adta vissza. Ez sem egészen törvényszerű, de nem lehet semmit sem tenni.

2008. dec. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!