Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért azt nevelik bele a...

Miért azt nevelik bele a diákokba hogy csak akkor lehetnek boldogok és sikeresek, ha ügyvédek orvosok vagy mérnökök lesznek?

Figyelt kérdés
Miért akarják mindenkire ráhúzni ugyanazt a sémát, és miért nem veszik észre minden diákban azt, hogy miben tehetséges?
2021. jan. 25. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Azért mert a régi rendszer szerint csak ezek a sikeres szakmák és másból nincs is esélyed megélni. Nekem például a nagymamám ilyen, akit nagyon szeretek ezek mellett. Sokáig gondolkoztam az orvosin és amikor bejelentettem hogy mégse annyira érdekel és passzol hozzám akkor teljesen kétségbe volt esve. Főleg hogy a szakmám egy része programozás és azt hallgattam fél évig hogy hogyan akarnék én abból megélni. Szerintem a mai világban annyira felgyorsul minden hogy kb pillanatok alatt új szakmák születnek és mivel ez nem volt régen sokan bizalmatlanok. Meg persze nagyobb dicsőség hogy a gyereked orvos vagy ügyvéd mint bármi más (ez nem tudom miért van így)
2021. jan. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén eléggé szar környezetben nőhettél fel. Én nem találkoztam ezzel.

És persze, az orvos az egy nagyon szép szakma. De szerintem minden normális ember tudja, hogy Magyarországon nem lehet könnyen emgélni orvosként... persze kinek mi a sikeres.


Szerintem némely emberben még benne van az a felfogás, hogy ha valamiért több évig kell tanulni, akkor az a legsikeresebb pálya. Sajnos ez itthon nem így van, így sokszor pénzügyi/karrier szempontból nem sikeres a sok évig való tanulás

2021. jan. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Én ilyet nem tapasztaltam még. Az igaz, hogy orvos szülők gyerekei inkább orientálódnak az orvosi pálya felé, meg a jogászok is de ez ma már alapból nincs úgy ahogy írod.
2021. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Itt nem is konkrétan a szülőkre gondoltam, hanem a tanárokra.
2021. jan. 25. 11:14
 5/6 anonim ***** válasza:
27%
Tanárt se láttam ilyet!
2021. jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha van egy 29-40 fős osztály, akkor a tanárok nem nagyon tudnak figyelni az egyes tanulókra. Sajnálom, de ez van.

A szűklátókörűség sajnos bárhol felbukkanhat. Nem véd tőle a diploma, még az orvosi sem.

A programozó pedig a mérnök egy fajtája, csak ezt nem mindenki tudja.

2021. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!