Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középszintű érettségivel...

Középszintű érettségivel egyetemi szakok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tudom nekem kellett volna kikeresni, de sajnos nem találtam meg, esetleg valaki le írná nekem a szakokat?

2021. jan. 26. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak FOKSZ-ra(Felső oktatási szakképzés 240pont kell hozzá) tudsz jelentkezni középszintű érettségikkel. Az összes egyetemi képzésre kell a legalább 280 pont mellé egy emelt érettségi.
2021. jan. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Felsőoktatási Szakképzés,*
2021. jan. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. FOKSZ- csak egy szakmát ad?
2021. jan. 27. 12:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak azt.
2021. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a segítséget és a gyors választ!
2021. jan. 27. 21:12
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez olyan lehet mint egy OKJ?
2021. jan. 27. 21:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen! :) Igen, olyan. Magasabb szintű mint egy sima OKJ, de kevesebb, mint egy diploma. Tulajdonképpen a kettő közötti. A FOSZK-kal tudsz jelentkezni alapképzésre az egyetemre. Ugyanazon képzési területre jelentkezés esetén még krediteket is beszámítanak amivel rövidül az egyetemi képzésed.

A www.felvi.hu oldalon megtalálsz erről minden fontos információt. Esetleg a választott egyetemednél nézd meg milyen FOSZK-os képzések indulnak Szeptemberben. Így tudsz is dönteni. Sok sikert!

2021. jan. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egyetemre jártam, aki velem kezdett foksz-ra járni, azok közül 10-ből legalább 8 ember jött tovább és velünk együtt végzet, tehát csúszás sem volt nekik hozzánk képest.


Arra tudok gondolni, hogy fokszra könnyebb volt bejutni, onnan pedig jó eredményekkel könnyebb volt egyetemre bekerülni.

2021. jan. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. jan. 29. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!