Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen gimnáziumot ajánlanátok...

Milyen gimnáziumot ajánlanátok? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A felvételi nem sikerült olyan jól, mint ahogy terveztem, de még van remény. Mivel az eredmény várhatóan nem lesz túl jó (kb. 72-78 összesen), elkezdtem kétségbeesetten kevésbé erős gimnáziumokat keresni (pl. Madách, Apáczai, stb..), de kíváncsi vagyok, ti milyeneket ajánlanátok. Beszélek itt középszerű és annál jobb gimnáziumokról, amikbe még elég lehetne a pontszámom.


Engem inkább a matematika, fizika, és egyéb reál tantárgyak érdekelnek az angollal (haladó szint) együtt, de főként a matematika.


Ha valakinek van egy tanácsa, ötlete, netán ő maga is abba az iskolába jár, és szereti, akkor megköszönném, ha leírná ide.

Előre is köszönöm :>



2021. jan. 27. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szent lászló gimi. van emelt matek-angolos tagozat.

nagyon jó az oktatás, jó a közösség, de mivel kőbányán van, nem mindig jó a híre (de kőbányának is a normális részén van). Ettől még az erős gimik között tartják számon.


másik tagozatra jártam, de nagyon szerettem

2021. jan. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Apáczai, mint kevésbé erős gimnázium? :)


Ezen az oldalon keresgélj, ott van, hogy pl. tavaly hány ponttol hívtak be szobelizni. Apáczaiba pl. 76-től, de azt úgy számolják, hogy 75pont a maximum (matek írásbeli+0.5*magyar íb.)


[link]

2021. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
*Apáczaiba 67-től, bocsánat
2021. jan. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Berzsenyi esetleg?
2021. jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szent László én is ajánlom. Ismerősöm jár oda nagyon szereti és azt mondta hogy a közösség is nagyon jó és az oktatás is színvonalas.
2021. jan. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Neumann
2021. jan. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6-os, az egy technikum?
2021. jan. 29. 21:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, van erettsegi is
2021. jan. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Ha tényleg ennyi a pontod, én a Madáchot nem vetném el, főleg, mert a Madách pont nem egy kevésbé erős gimnázium. Pontosabban az ország 10. legjobb gimnáziuma.


Tavaly 75 pont körül volt az utolsó, akit behívtak, szerintem idén sem fogják sokkal feljebb vinni a pontokat, érdemes lehet megpróbálni.


Én oda járok, szóval ha esetleg van kérdésed, szívesen válaszolok rá:)

2021. jan. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az Apáczai online nyílt napján lehetett ott tanuló diákokkal beszélni, kérdezni tőlük, és azt modták, hogy a legutolsó diák, akit behívtak, annak 70 pontja volt összesen, úgyhogy az Apáczai számomra egyáltalán nem esélytelen, sőt.


Tisztában vagyok vele, hogy ez minden évben változik, de ha tényleg ilyen rossz lesz az országos átlag (50 pont alatti), akkor minden iskolának az átlaghoz kell igazítania a behívási ponthatárt.


Köszönöm a válaszokat, a kilencesnek meg különösen, vannak kérdéseim azzal az iskolával kapcsolatban.

2021. jan. 30. 10:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!