Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 2015-ben 237 pontom lett...

Ha 2015-ben 237 pontom lett az érettségin akkor teljesen esélytelen lenne bekerülnöm bármilyen felsőoktatási intézménybe?

Figyelt kérdés

Magyar: 4 (60%)

Matek: 2 (39%)

Történelem: 3 (40%)

Angol nyelv: 3 (42%)

Közg. alapism.: 3 (56%)


Mind középszintű. Hozzá kell tennem, hogy eredetileg 2014-ben tettem érettségit, de matekból és gazdaságtanból nem, mert matekból 12. év végén megbuktam, így érettségizni sem mehettem, gazdaságtanból pedig írtam elsőre egy 9(!!!) pontos érettségit. Tudom, szánalmas, röhejes. :) 2015-ben osztályt ismételtem, csak matek és kgt. órákra kellett bejárnom. Vicc lesz, de a matek így sem sikerült, így 2015 év végén is bukta lett. A közgáz akkor meglett a fent említett eredménnyel. A matematika végül 2015 őszén sikerült 39%-ra. :)


A szavazásban nyers és őszinte/igaz válaszokat várok. Van-e esélyem felsőoktatási intézménybe menni (BGE, SZE Győr) vagy egy teljesen szűz érettségit kéne csinálnom?


2021. jan. 29. 18:39
A kérdező szavazást indított:
A jelenlegivel teljességgel ESÉLYTELEN.
Talán van esélyed valahova.
20 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
280 pont a jogszabályi minimum.
2021. jan. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azonkívül kell minimum 1 emelt szintű érettségi, ha felsőoktatásba felvételizel, az adott szaknak megfelelő tárgyból. (Pl. műszaki képzésre értelemszerűen valamelyik reál tárgyból)
2021. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először döntsd el, hogy milyen szakra szeretnél menni, majd nézd meg felvin, hogy arra a szakra, mely tárgyakat számítsák be és abból a kéttő tárgyból érettségiz újra. (Az egyiket a kettő közül emelt szinten kell teljesíteni, mert ha nincs emelt érettségid már nem vesznek fel felsőoktatásba)


De, a minimum ponthatár 280 pont, ami alatt nem vesznek fel sehova.

2021. jan. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Azt hiszem, hogy ezt az otletemet, miszerint jo lenne diplomat szerezni el is engedem olyan hirtelen mint amilyen hirtelen kitalaltam. :) 7 ev alatt kikopott a tudasom es nem nagyon lenne idom uj erettsegit irni, plane nem emelten. Kicsit banom hogy anno nem fekudtem ra jobban a tankonyvekre... baratomek mar az msc-t csinaljak, anno 95% felett volt az osszes erettsegi jegye amiben emelt matek is volt + nyelvvizsga. Hat nem veletlenul mondjak hogy az erettsegi az egesz eletunkre hatassal van.


Egyebkent 280 pont alatt fizetosre se vesznek fel?

2021. jan. 29. 19:04
 5/13 anonim ***** válasza:
Oda sem.
2021. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

Szerintem engedd el ezt. Fizetősre sem vesznek fel 280 alatt.


Plusz most nem azért, de aki 9 pontot ír... hát na mindegy. Szerintem hagyd ezt.

2021. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Tanulni kellett volna.
2021. jan. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Még foszkra is kevés a pontod. Az egyetlen lehetőséged az lenne, hogy újra érettségizel azokból a tárgyakból, amelyek kellenek.
2021. jan. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Én is 2014-ben érettségiztem, aztán évekig "kallódtam", mire úgy voltam vele, hogy jó lenne egy diploma, így tavaly csináltam egy emelt érettségit abból a tárgyból, ami az általam kinézett szakra kellett. Végül 92 % lett az én meglepetésemre is, szóval gyakorlatilag ezzel egy nagy löketet kaptam, aztán az első egyetmei félévem is megvan azóta 4,2 átlaggal. Szóval nincs lehetetlen, csak komolyan kell venni, és ráfeküdni, ha tényleg akarod. A kérdés, hogy mivel szeretnél hosszútávon foglalkozni? Egyébként én is 6 év kihagyás után kezdtem tavaly, januárba elkezdtem az érettségire készülni, szinte 0 tudással 4 év anyagából emelt szinten. Mondjuk annyi, hogy neked 2 kellene, mert egy emelt valószínüleg nem javítana annyit, egy közepet is újra kellene írnod. Azt monsom, ha ez a célod, akkor idén ha tutira akarsz menni, egy emeltet megcsinálsz, legalább látod, hogy mennyire megy neked ez az egész. Ha a hátralévő 3 hónap alatt fel tudsz egy olyan 60-70%-ra készülni, akkor akár még be is juthatsz egyes szakokra, bár intézményfűggő. Valahol olyan 280-290 államira is elég szokott lenni, valahol meg fizetősre sem. Ez meg neked is egy jó lecke lenne, hogy mennyire vagy képes rövid idő alatt nagy mennyíségű anyagot megtanulni, és látod, hogy érdemes e az egész
2021. jan. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Ez a nincs időm tipikusan az a dolog, amikor valaki nyafog, hogy de jó lenne, de ő aztán elfoglalt. Van aki munka + gyerek mellett csinálja az egyetemet. Azért egy érettségire nehogy már ne legyen időd felkészülni.

Múltkor elővettem a Matekos könyveket egy könyvön kb 3 nap alatt szaladtam át ami kb 300 oldal és ez nem napi 16 óra volt, hanem kb 5-6.


Amúgy minek mennél egyetemre, ha egy érettségire nem tudsz felkészülni? Egyetemen egy vizsga olyan mint egy egész ilyen könyv, csak ezt adják le mondjuk 9 hónapig egyetemen meg van rá 2-3 úgy, hogy nem magyarázzák agyon és emellé még van pár tárgy.


Úgyhogy én ezen elgondolkodnék, hogy ha egy érettségire nincs időm, akkor mondjuk 8 vizsgára és mondjuk 8 házira mennyire lenne időm, ahol egy házival se leszek kész 1 óra alatt.

2021. jan. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!