Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 2015-ben 237 pontom lett...

Ha 2015-ben 237 pontom lett az érettségin akkor teljesen esélytelen lenne bekerülnöm bármilyen felsőoktatási intézménybe?

Figyelt kérdés

Magyar: 4 (60%)

Matek: 2 (39%)

Történelem: 3 (40%)

Angol nyelv: 3 (42%)

Közg. alapism.: 3 (56%)


Mind középszintű. Hozzá kell tennem, hogy eredetileg 2014-ben tettem érettségit, de matekból és gazdaságtanból nem, mert matekból 12. év végén megbuktam, így érettségizni sem mehettem, gazdaságtanból pedig írtam elsőre egy 9(!!!) pontos érettségit. Tudom, szánalmas, röhejes. :) 2015-ben osztályt ismételtem, csak matek és kgt. órákra kellett bejárnom. Vicc lesz, de a matek így sem sikerült, így 2015 év végén is bukta lett. A közgáz akkor meglett a fent említett eredménnyel. A matematika végül 2015 őszén sikerült 39%-ra. :)


A szavazásban nyers és őszinte/igaz válaszokat várok. Van-e esélyem felsőoktatási intézménybe menni (BGE, SZE Győr) vagy egy teljesen szűz érettségit kéne csinálnom?


2021. jan. 29. 18:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval nem egészen értek egyet. Nyilván volt olyan tárgyam nekem is, ami 150 oldalnyi anyag egy félévre, de a tárgyak többségét ilyen 40-50 oldalas jegyzet elolvasásával teljesíteni lehetett, volt olyan tárgyam, aminek meg 10 oldal volt az egész féléves elméleti része. Most vagy én vettem komolyan, vagy sokat fejlődtem, de nekem könnyebb volt a félévet teljesíteni, mint egy tárgyból készülni az emeltre. Pedig nem valami gagyi szakra járok.
2021. jan. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
53%

11

Hát én nem tudom, olyan tárgyam soha nem volt ahol 10 oldallal át lehetett jutni, vagy 40 oldalas jegyzettel. Matek volt talán eddig a legrövidebb. Az azt hiszem csak 30 oldal volt, viszont ott tételek definíciók voltak felsorolva. Mondjuk infón vannak rövid kis 30-40 oldalas jegyzetek de ott az megint olyan, hogy elég tömény a dolog 0 rizsával.

100 oldalnál én már kb örülök, hogy rövid az anyag, mert inkább 200 szokott az lenni, de pl jogból 300 oldalt volt és nem is jogásznak tanulok.

2021. jan. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ma már lenne esélyed, igen.
jan. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!