Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes / szabad más szakról...

Érdemes / szabad más szakról felvenni szabvált?

Figyelt kérdés

Az ELTÉn pszichológia szakra járok, de mindig közel állt a szívemhez az irodalom (nagyon vacilláltam is érettségis évben, hogy magyar szak vagy pszichológia, de az utóbbi nyert). Most viszont még vennék fel tárgyat kredithiányban, de nem nagyon van már hely a pszichos szabválokon, vagy csak nem érdekelnek.

A BTK-n nagyon érdekes szabválokat találtam és nagyon szívesen vennék fel onnan valamit. Ez mennyire ajánlott? Kinéznek, mert más karról van az ember? Mennyire előfeltétel olyan tudás, amit az adott szakon sajátít el az ember?



2021. jan. 30. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár én SZTE-s vagyok, úgy gondolom, hogyha valami meg van hirdetve szabválnak, akkor nyugodtan felveheted, nem számít, mi az eredeti karod, szakod. Én anglisztikás vagyok, és volt már magyaros meg filmes szabválom is. De pont azon a magyaroson ismertem meg egy fogorvosis lányt, orvosis barátom is vett már fel több BTK-s tárgyat, úgyhogy baj nem lehet belőle. :)


Nem hiszem, hogy kellene hozzájuk előzetes tudás. Ezek általában pont ilyen bevezető órák, vagy direkt szabadon választhatónak hirdették meg őket. Azt sem gondolnám, hogy kinéznének azért, mert más karról jöttél. Valószínűleg egy akkora karon, mint a BTK, nem ismer mindenki mindenkit, nem tudják, hogy te honnan jöttél.

2021. jan. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Szerintetek miért nem látom a Neptunban a szabályokat? (De-btk nyelvszak)


A kötelezőeket már látom, de a szabválokat nem:(

2021. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szabvál nem szabály
2021. jan. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

szia, nem tudom, hogy nálatok hogy van, de nálunk a szabadon választottak nem a mintaterv részei, és ezért a Neptun nem jeleníti meg a tárgyfelvételnél, amikor a szakodhoz tartozó tárgyakat nézed (ilyenkor a tárgyfelvételnél a tárgytípusnál a "Mintaterv tárgyai" van bejelölve).

jelöld be, hogy minden további intézményi tárgy, és elméletileg minden szak szabadon választható tantárgyainak van egy kódja, ezt írd be a tárgykódhoz, és így jelennek meg (legalábbis nálunk így van). ha ezt a kódot nem tudod, esetleg keress rá a netek, vagy egy felsőbbévest kérdezz meg, biztos segítenek:)

2021. jan. 31. 19:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ELTE pszichós vagyok, és két félévben is vettem fel BTK-s tárgyat:)

Nem szabválok voltak, hanem bevezető tárgyak, szóval elég sok meló volt velük, sokat kellett olvasni/tanulni, hogy jó jegyet kapjak, és ezért egy picit bántam is ezt vizsgaidőszakban, hogy ennyi energiát kell beleölnöm valamibe, ami szakmailag nem passzol annyira, de amúgy nagyon izgi tárgyak voltak, én szerettem őket:) Az egyik évfolyamtársamról meg tudom, hogy ő kifejzetten egy magyaros gyakorlatot vett fel a BTK-n, és szerette ő is:)

2021. febr. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szóval még annyit hozzáfűznék, hogy ha nincs megadva előfeltétel a tárgyfelvételnél, simán felveheted. Esetleg lehet írni egy e-mailt a tanárnak, de mint írtam, egy ismerősömnek aboszolút nem volt gondja a magyarosoknak meghirdetett tárggyal, ő is simán tudta teljesíteni.
2021. febr. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!