Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulás, gyógypedagógia?...

Továbbtanulás, gyógypedagógia? Magyar egyetemek?

Figyelt kérdés

Budapesten élek és hamarosan be kell adnom a felsőoktatásba való jelentkezésemet. Gyógypedagógia szakon szeretnék tanulni, ám csak az ELTE van a közelben, ahol tanulhatnám ezt a szakot. Valószínűleg vidékre mennék, a távolság nem számít. Néztem Debrecent, Szegedet, Pécset, Egert, Miskolcot, Győrt és Sopront, eddig Sopron tetszik a legjobban. Megérné nekem a távolság azért az egyetemért?

Bárki, aki a fent említett városok bármelyikében tanul gyógypedagógián, mesélne nekem a helyről, miért ment oda, hanyadik félévében tart, hol szeretne elhelyezkedni a diploma után, ajánlja-e a helyet vagy esetleg ő is hasonló helyzetben volt, mint én most, ami az utazást illeti? Nyilván gondolnom kell az elhelyezésemre, kollégium vagy albérlet, erről is szívesen olvasnék történeteket, tanácsokat.



2021. jan. 31. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Eger szerintem nem lenne vészesen messze, Keletiből megy is oda közvetlenül vonat, de azért minden reggel nem szívesen tenném meg azt a távot. Más egyetemmel már van tapasztalatom, azzal összehasonlítva sokkal könnyebb . Levelezős vagyok, így koliról nem tudok sokat, de állítólag vannak egész jók , illetve az albérlet árak is sokkal barátibbak, mint Pesten.

Az egyetem maga nekem vegyes élmény, vannak jó és kevésbé jó tanárok ( szerintem ez mindenhol így van).

Elhelyezkedésről még nincs konkrét elképzelésem, mert végzés után szeretnék az Erasmussal élni. Persze az kérdéses, hogy gyógypedagógián ez mennyire működik.

Ha van még kérdésed, akkor írj nyugodtan . :)

2021. febr. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 darandaliuszmusz ***** válasza:
88%

Szia!

Nekem egyik ismerősöm jár Sopronba, szereti, viszonylag még friss szak így kevés ember végzett még itt.

Összeségében mivel szereti a szakot ezért nagyon jól érzi magát, jó társaság ált össze, a kollégium egy épületben van az egyetemmel , pontosabban egymás mellett így kb az óra előtt 2 percel papucsban is át sétálhatsz.

Nyílván vannak olyan tanárok akiket nem szeretnek, viszont vannak olyanok is akiket igen. Nézd meg youtubeon a BPK (ez a soproni egyetem pedagógus kara) videóit, van kettő is ami a gyógypedagógiát érinti és teljesen őszinte véleményt mondanak a diákok (onnan tudom biztosra hogy ismerem őket és tényleg meglepődtem hogy az őszinte volt és nem betanult sablon szöveg)

Más egyetemen nem tudom milyen ezt vedd számításba.

Sopron önmagában nagyon jó hely diákoknak és egyszerűen elérhető Budapestről, imádom mert nem nagyváros jellegű , nincs tele emberekkel, tiszta, és veszélytelen.

Sopronban albérletet kevesen keresnek, az emberek 90%a kollégiumban tud lakni és lakik is.

A gólyahét meg természetesen nagyon jó, én csak jót hallottam több résztvevőtől, több különböző évben.

(Mellesleg sok BPK-s lány, a főként fiúkból álló erdőmérnöki karból találta meg a párját majd később férjét ;)

2021. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket és hogy szántatok rám időt! :)
2021. febr. 3. 07:02
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Szia! Őszintén meglep, hogy nem a Bárczira vágysz,és nem azért írom ezeket a sorokat mert ide járok, hanem leginkább segítség és realitás.

A Bárczin 8 szakirány közül válaszhatsz, ami nagyságrenddel jobb, mint 1 szakirány. Tehát (logopédián kívül) két szakirányos gyógypedagógus lehetsz. A többi vidéki egyetemen max 2 szakirány van, ők nem tanulnak pszichológiát, és nagyon sok helyen képzett szakember sincs. Ezt merem mondani, mert közeli barátnőm Szegedről jött át.

Persze menj oda ahova szeretnél, de az egyetemnél igenis érdemes fontolóra venni milyen az oktatói gárda minősége, a lehetőségeid. Én pl egyetem mellett alapítványnál önkénteskedek. Ha ez téged érdekelne, szakmailag tedd fel a kérdést vidéken erre mennyi lehetőséged lenne? Jóval korlátozottabbak.

Bárhogy is döntesz, égető szükség van a gyógypedagógiára, én Győrbe is felvételeztem, ahol megkérdezték mit jelöltem elsőnek, a Bárczit mondtam és rögtön el is szomorítottam őket ezzel. Szerintem mindenképp Budapest, a lehetőségek és az oktatás színvonala miatt is

2021. febr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Vidéken nem tanulunk pszichólógiát? Szegeden lehet nem (kétlem), de nálunk például Egerben első félévtől folyamatosan vannak pszichológia tárgyainak.

Tanárok se tudom miért ne lennének képzettek, a tanszékvezető is ELTEN végzett...

Többi egyetemről nem tudok nyilatkozni, de szerintem az összes nevében kikérhetem, hogy mind rossz lenne....

2021. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
*ELTE-n
2021. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Szegeden nem volt elso evben pszicho es csuszott a baratnom, elolrol kellett pesten kezdenie

Maximum szegedre ertettem, Egert nem tudom

2021. febr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem azt mondtam hogy rossz, en csak pest mellett ervelek a szakiranyok miatt, es ahogy irtam:mindegy hogy dont a kerdezo mert mindenhol szukseg van kepzett gyogypedagogusokra
2021. febr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Elég nagy a különbség a ponthatárokat nézve (~70 pont), azért is kérdezősködtem vidéki egyetemek felől, mert valószínűleg oda hamarabb felvennének, a Sopronit szinte "készpénznek" venném, az ELTE-nél ez nem annyira biztos. Az érettségi után meglátom, hogyan lesznek a pontjaim, most SO

2021. ápr. 9. 11:26
 10/10 A kérdező kommentje:

(véletlenül elküldte a félkész kommentet)

szóval, a sorrend most SOE, ELTE és PTE

2021. ápr. 9. 11:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!