Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire számíthat az, aki most...

Mire számíthat az, aki most jelentkezik a modellváltásba kényszerített egyetemekre? Legyen szó alapszakról vagy doktoriról? Lesznek egyáltalán állami helyek? És akkor még az ösztöndíjakról szó sem esett.

Figyelt kérdés
2021. jan. 31. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Nem vagy teljesen képben a modellváltás fogalmával az egyetemekkel kapcsolatban. Az államilag támogatott helyek, ösztöndíjak stb nem szűnnek meg.
2021. jan. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a Corvinuson igen.
2021. jan. 31. 17:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ahogy most meghirdették a szakokat, te abban a rendszerben fogod elvégezni.

szóval ha most bekerülsz az államira, de 2 év múlva úgy döntenek, hogy ott is eltörlik az állami ösztöndíjat és helyette bevezetik az Xegyetemi ösztöndíjat (mint amilyen a corvinus ösztöndíj) az attól még téged nem fog semmiképpen sem befolyásolni, mert ezek a változások csak a felmenő rendszerben lesznek.

a corvinusnál ugyanígy volt. én államin kezdtem, államin is fogom befejezni. pedig közben bejelentették a modellváltást, majd 1 vagy 2 évvel később jött az első corvinus ösztöndíjas évfolyam. De engem az nem érint, max érdeklődve figyelem, hogy rosszabb vagy jobb a rendszer úgy.


tanulmányi, szociális, minden más ösztöndíjnl ugyanez a helyzet, számunkra nem változott ezeknek a megszerzésének feltétele, menete ha jól tudom. (max minimális adminisztráció került be, de az a végeredményt nem érinti)

2021. jan. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor legalább egyel kevesebb dolog miatt kell aggódni. Mondjuk a SZIE-ből kiindulva az sem lenne hátrány, ha nem lenne tömeges leépítés.
2021. jan. 31. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!