Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az első félévben 39 kredite...

Ha az első félévben 39 kreditem van és a másodikban 33, akkor teljesítettem az alábbi elvárást és bent maradok államin?

Figyelt kérdés

Az eltén tanulok és az elsőfélévben direkt pluszokat teljesítettem, de miután elolvastam ezt kissé kétségbeestem, hogy feleslegesen csináltam plusz munkát, mert a második félévben is mindenképpen kell a 36 kredit és fel kell vennem választható tantárgyat.


"Az állami ösztöndíj megtartásának alapfeltétele: az utolsó két aktív félvben összesen 36 teljesített kredit és legalább 3,00-ás tanulmányi átlag" (a kritérium)



2021. jan. 29. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó két aktív félévben ÖSSZESEN 36. :) Tehát a 2 félévben kell 36nak lennie, nem félévente.
2021. jan. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Hogy a ‘csába várnának el 36 kreditet egy félév alatt, mikor a képzéseden max annyi kreditet szerezhetsz amennyi a féléveid száma x 30? 😂
2021. jan. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez messze bőven elég.

Az is elegendő, ha első félévben van 20 kredit, másodikban pedig 16.

2021. jan. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagy az az okos fajta ezek alapján... És nem a kreditjeid miatt. Azért nem olyan bonyolult az a rohadt mondat.
2021. jan. 30. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De tudnám teljesíteni, hogy félévente 36 kreditet szedek össze.

A 30-at kötelezőkkel és plusz 6-ot két választhatóval... Ezért kérdeztem, de úgy látszik kérdezni csak a buták kérdeznek. :)


Köszönöm a normális válaszokat és a segítséget!

2021. jan. 30. 09:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha minden félévben 36 kreditet akarsz felvenni, akkor tuti, hogy a végére többet teljesítesz, vagyis majd fizetned kell érte. Az ideális az, hogy minden félévben 30 kreditet teljesítesz, ekkor lesz meg a végére az elvárt mennyiség. Persze ezzel lehet variálni, hogy egyik félévben többet veszel fel, a másikban kevesebbet.
2021. jan. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
O-o, kedves kérdező, kicsit fogd vissza magad mert így a végén borsos árat kell majd fizetned a kreditek túllépése miatt. Ez csak jó tanács, itt nem érvényes az, hogy minél többet veszel fel, annál jobb vagy. Ráadásul szabválból is csak meghatározott számít vehetsz fel.
2021. jan. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ezt kivételesen tényleg a buták kérdezik meg.

"Az állami ösztöndíj megtartásának alapfeltétele: az utolsó két aktív félvben összesen 36 teljesített kredit és legalább 3,00-ás tanulmányi átlag"

Ebből a mondatból az utolsó két aktív félévben összesen 36 teljesített kreditből mi az ami nem egyértelmű a számodra?

A tanulmányi átlag az már más kérdés, mert abból van 28 millió féle. A kritériumhoz a sima átlag megléte a szükséges, azaz a [szumma(jegy)]/[tárgyak száma]

2021. jan. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor sok sikert a kredittúlteljesítéshez. Ha szeretsz 4000 ft/kreditet fizetni, akkor jó vergődést.
2021. jan. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!