Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindegy, hogy milyen egyetemre...

Mindegy, hogy milyen egyetemre megyeke gimnáziumi érettségi után?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogyha leérettségizek valamiből, de mégsem olyan területen akarok dolgozni, akkor mehetek teljesen más egyetemre?

2021. jan. 31. 16:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy mi akarok lenni, de valamilyen szakot választanom kéne.
2021. jan. 31. 16:45
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem tudod, mi akarsz lenni, akkor tényleg teljesen mindegy, melyik egyetemre mész.
2021. jan. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
megyek*
2021. jan. 31. 16:50
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Miert kene? Ha nem tudod mi erdekel, elmesz egy random egyetemre, majd abbahagyod, az jobb? Ha allamira mesz, akkor raadasul ki is kell fizetned a feleveket,ha abbahagyod, ha meg alapbol fizetoson vagy, akkor meg kidobott penz (es ido).

En is kihagytam egy evet, dolgoztam, majd megtalaltam, azt, ami erdekel, igy vegul jelentkeztem egyetemre, es hala az egnek nagyon jo valasztas volt.

Egyebkent a szakoknak kulonbozo erettsegi kovetelmenyei vannak, tehat te hiaba emeltezel mondjuk biologiabol, ha a valasztott szakodra emelt matek kell, akkor eselyed sincs. Nezelodj a felvi.hu-n, ott jol le van irva minden.

2021. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%
Olyan egyetemre mehetsz, ahol teljesíted a felvételi követelményeket. Meg van adva, melyik szak milyen érettségiket igényel. Milyen irány érdekel?
2021. jan. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még nagyon messze van az, hogy én milyen egyetemre megyek. Még egyelőre a gimnáziumi szakokon gondolkodom, de nem tudom milyen szakra menjek és ha kiválasztok egy szakot, amiből leérettségizek, de aztán mégsem olyan egyetemre megyek amilyen szakot választottam, akkor mehetek egy totál más egyetemre?
2021. jan. 31. 16:54
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Mindenki ugyanabból érettségizik. Magyar-matek-töri-idegennyelv-választott tárgy/szakmai.


Nincs olyan, hogy kiválasztok egy szakot és abból.

2021. jan. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
Igen, ha teszel érettségit utána olyan tárgyból is ami kell az egyetemhez. Pl ha elmész biosz-kémia szakos gimibe, de neked emelt matek kell az egyetemedhez, akkor kell írnod egy emelt matek érettségit is. Így, hogy nem tudod mi szeretnél lenni azt ajánlom menj egy sima gimibe, ahol 11re kell majd csak faktot választanod, így marad még gondolkodási időd 9,10.ben.
2021. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Vannak kotelezo erettsegi targyak, es vannak valaszthatoak, amibol egyet minimum, de lehet 2-t is produkalni, ha akarsz. Emeltezni +nyelvvizsgazni kotelezo az egyetemhez, viszont az emeltet is te valasztod meg. Oke, hogy van egy szakod, es mondjuk az erettsegi kotelezo a szakmai targybol, de ha te mittudomen, magyarbol akarsz emeltezni, mert az kell az egyetemedhez, megteheted. Nem kotelezo pont abba az iranyba tovabbmenni, amit gimiben tanulsz. Viszont ezt csak igy a sajat tapasztalataim alapjan mondom, hogyha nem tudod mi erdekel, menj sima gimibe. Barataim szakgimnaziumba (akkor meg szakkozepnek hivtak siman) jartak, voltak szakmai targyaik, de ugye alapvetoen erettsegit kaptak eloszor, nem szakmat. Sokaknak baromi szivatas volt az, hogy szakmai targybol kotelezoen kellett erettsegizniuk, mert vegul teljesen mas iranyba tanultak tovabb.
2021. jan. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9, jelenleg még nem kötelező a nyelvvizsga az egyetemhez. A diplomához kötelező, de a bekerüléshez még nem feltétel.
2021. jan. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!