Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben az esetben melyik...

Erik 22 kérdése:

Ebben az esetben melyik érettségi vizsgafajtára kell jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Szlovákiában tanulok utolsó évfolyamon, szlovákiai érettségi bizonyítvánnyal jelenleg még nem rendelkezem. Ősszel az előrehozott érettségik során sikerült Magyarországon érettségi tanúsítványt szereznem informatikából. A kérdésem az lenne, ha Magyarországon a május-júniusi vizsgaidőszakban szeretnék matematikából érettségizni, akkor melyik vizsgafajtát kell megjelölnöm?

2021. jan. 31. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy melyik vizsgafajtát? Itt az érettségi szintjére gondolsz? Ha igen, nézz meg korábbi érettségi feladatsorokat és gondolkodj el azon, hogy az általad kinézett szakokra jól jönne-e az, ha emelt szinten tudnád. Ez valószínűleg segíteni fog a döntésben.

Azt tudtad, hogy 5 tárgy kötelező? (matek, magyar, történelem, idegennyelv + választható (ez nálad az info)) Tehát ha itt akarsz bizonyítványt, akkor ahoz a matek és az informatika letétele még nem elég.

2021. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A vizsga szintjét már eldöntöttem, középszintűt akarnék, informatikából van emeltem. Tudom, hogy 5 tantárgy kötelező Magyarországon. A helyzet kicsit bonyolultabb, informatikát a többletpontok miatt csináltam Magyarországon, a matematikát pedig azért szeretném itt csinálni, mert nálunk eltörölték a matematika érettségi írásbeli részét a járványügyi helyzet miatt. A vizsgafajta alatt azt értettem, hogy ebben az esetben mit jelöljek be (kiegészítő/rendes/előrehozott)?
2021. jan. 31. 21:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Előrehozott csak nyelv, informatika vagy természettudományos tárgy lehet, tehát azt biztosan nem.

Maradt a kiegészítő vagy a rendes.

Nem értek túlságosan hozzá, és nem akarok hülyeséget mondani. Nincs esetleg lehetőséged valakitől megkérdezni? Például abban az iskolában, ahol az informatikát csináltad? Ők biztosan jobban tudni fogják.

2021. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem rákérdek akkor majd telefonon az oktatási hivatalnál. Azért köszönöm a segítő szándékot.
2021. jan. 31. 22:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült megkérdeznem. Azoknak, akik hasonló helyzetben vannak/lesznek, kiderült, hogy ebben az esetben az előrehozottat kell megjelölni.
2021. febr. 2. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!