Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általában a humán tagozat...

Általában a humán tagozat gyengébb (és lenézettebb) a gimikben?

Figyelt kérdés

2021. jan. 31. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Nem túl piacképes a jövőre nézve, mondjuk úgy. Nem jósolnak nagy jövőt az ott tanulóknak.
2021. jan. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem, iskolától függ. Matek fakt ajánlott így is, úgy is.
2021. febr. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az ember milyen tagozatra jár gimiben, nincs mindig összefüggésben azzal, hogy ki milyen pályát választ, és milyen tanuló. Az én gimiben volt matek-fizika, angol, német, humán és általános tagozat. Nem hiszem, hogy lenézés lett volna osztályok között. Én angolos voltam, az osztályomból többen is jóban voltak a matekosokkal. De nem igazán keveredtünk néhány esemény kivételével, ezért nem tudhatom, mit gondoltak rólunk. Bukni mindegyik osztályból buktak ki szerintem, a legjobb tanulók viszont nálunk meg a németeseknél voltak.


Ami a továbbtanulást illeti, négy-öt év telik el a középiskolai meg az egyetemi jelentkezés között. Nyelvtagozatosok közül egyedül pl. én mentem nyelvszakra. De közülünk mentek orvosi, pedagógiai, gazdasági, jogi, bölcsészettudományi, egészségügyi, műszaki területre, a matekosok közül meg volt olyan, aki nem tanult tovább.

2021. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A városunkban van egy pár gimnázium. Ebből kettő nevezhető az "elit" kategóriába.

Az egyik annyira reálos beállítottságú, hogy hiába van humán osztályuk, azt annyira lesajnálják, hogy nincs emelt óraszámuk sem töriből, sem magyarból.

Míg a másikban országos szintű a humán képzés, de dicsőítve azért nincs.


Iskola válogatja


Amúgy a humánról jogra, meg úgy en bloc a BTK szakokra viszonylag könnyű menni, az más kérdés, hogy egyeseknek mennyi haszna van

2021. máj. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!