Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Pénzügy Msc képzés során...

ELTE Pénzügy Msc képzés során mennyi informatikát tartalmaz a tanterv?

Figyelt kérdés

Néztem a tantervi hálót, de konkrétan informatika nevű tárgyat nem találtam. Van olyan tárgy, aminek a keretein belül mégis oktatnak informatikát? Pl. Excel, vba, SQL. Stb.


A corvinus pénzügy msc tanterveben ez igencsak erős, sok programozós tárgy van.



2021. febr. 1. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Örülj ha semennyi, online platformokról sokkal jobban meg tudsz tanulni programozni. A lányom a Corvinusra jár, szánalmas ami ott megy programozás címen.
2021. febr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A feleségem a Corvinuson végezte el a szakot, az öcsém pedig az ELTE-n. Van a szakon informatika, de nem túl sok és nincs komoly különbség. Ne számíts komoly programozási ismeretekre egyik helyen sem, de persze egy kis excelezés, R és SQL benne lehet pár tárgyban (pl.: többváltozós statisztikai modellezés, vállalatértékelés, ökonometria stb.).
2021. febr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És 2-es, az ELTE-n is oktatnak SQL-t, R-t, mit mondott az öcséd?


1-es, megertem. Én is alapszakos corvinusos vagyok, ez már a harmadik évem. Igaz én csak érintőlegesen tanultam eddig a VBA-t, de az oktatas színvonala tényleg nem volt túl magas. :/

2021. febr. 1. 16:00
 4/9 anonim ***** válasza:

SQL-t a YouTube oktat, egy hétvége alatt többet tudsz tanulni mint a magyar egyetemeken egy félév alatt. Kezdd el ma!


[link]

2021. febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Örülj, ha nem papíron kell programozni. De amúgy nem tudom miért akar mindenki informatikát tanulni az egyetemeken - oké, hogy a cégek igénylik, de ahány cég annyi szoftvercsomagot és keretrendszert használ, s egy egyetemi gyorstalpalónak amúgy sincs sok köze a tudományhoz. Sokkal több szükséged lesz a közgazdasági - matematikai alapokra, a VBA már ma is elavult, mire végzel meg már remélhetőleg nem fogja senki használni, nem kell utána keseregni.
2021. febr. 2. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Excelezgetés van pár tantárgynál, de semmi komoly.

Vállalati pénzügyi elemzésen kellett egy pár soros VBA makrót használni kockázatelemzésnél, ez volt a max.

Ökonometrián szóba kerül az R


Corvinus pénzügyön sem sokkal komolyabb az IT része, gondolom inkább gazdelemzőn vagy gazdinfón mennek rá jobban ezekre.

CEU pénzügy msc volt ebben a tekintetben kiemelkedő, r, python, vba, tableau, volt minden, de az sajnos már Bécsben van :(

Marad az, hogy megtanulod a munkahelyeden, hogy az elméletet hogy kéne gyakorlatba átültetni, vagy marad a youtube, udemy, coursera és társai

2021. febr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

A kérdés is furcsa számomra illetve az is, hogy mostanában egyre több gazdasági állásról, illetve egyetemi szakról is olyanokat olvasok a neten itt vagy hasonló fórumokban, mintha mindenki informatikus szemszögből írna.


A szak közgazdász, azon belül pénzügy.

Miért kellene annyira informatikát tanulni.


A másik pedig, hogy sok multis gazdasági pozícióról miért beszélnek sokan úgy mintha fele vagy nagyobb része informatika lenne?


KÖZGAZDÁSZ, PÉNZÜGYES állásokról van szó!

2021. febr. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pár éve még mindenki a matlab-ra meg az spss-re esküdözött, most meg már egy álláshirdetésben sem látni szinte ezeket, és mindenki a python-t tartja a jollyjokernek.

Ebből kiindulva tényleg nem sok értelme van ezeket tanítani, inkább az elméleti, módszertani meg matematikai alapokat kell jól megtanítani, amit aztán át tudsz ültetni mindenféle IT megoldásba.

Ha érted például a lineáris regresszió vagy CAPM elméleti hátterét, youtubeon rákeresve megtanulhatod bármelyik programban/nyelvben maximum pár óra alatt megcsinálni.

2021. febr. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8. Ha dilettáns akarsz lenni akkor igen. Legalább akkora hülyeség amit mondasz, mintha egy gépész szakon azt mondanánk, hogy nincs értelme autocadet tanulni, elég csak papíron az alapokat.


Ha érteni is akarsz valamihez, akkor alap, hogy egyetemen megtanítsanak (legalább) egy rendes nyelvet normálisan, és utána azzal dolgozz éveken át.

2021. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!