Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kb. mennyi az idei középiskola...

Kb. mennyi az idei középiskolai felvételi átlag?

Figyelt kérdés
Idén felvételiztem, és pár helyen a felvételi átlag magyarból 28 , matekbol 30 körül van. Van ahol rosszabb, és kicsit jobb. Nekem összesen 72 pontom lett, és érdekelne, hogy ez elég-e ahhoz, hogy az adott iskolába felvegyenek. Csak nagyjából nem tudnátok nekem egy átlagot mondani? Vagy egy oldalt, ahol ezeket meg lehet nézni

2021. febr. 1. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Még nincsenek meg a hivatalos átlagok. Egy-egy iskola közzéteszi, hogy a náluk felvételizett diákoknak melyik tárgy hogy sikerült, de azért abbol sok nem következik.

Mondjuk azt sem értem, hogy az országos átlagbol milyen következtetést vonsz le? Van, ahová a 80 pontos központi is kevés, meg olyan is, ahová elég a 40 pont.

Inkább itt keresgélj, meg tudod nézni az előző évek statisztikáit.


[link]

2021. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a gyors választ!

Tudom, hogy minden iskolában más-más pontszám az elvárás. Az országos átlag számomra azért fontos,hogy a sok-sok tanulóhoz tudjam magam mérni. Hogy esetleg idén az átlag fölé, vagy alá csúszok, mert hát nagyon nem mindegy. És ebből már valamilyen szinten le tudok vonni egy következtetést, hogy felvesznek-e, vagy sem.

2021. febr. 1. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:

A 72pont biztosan átlag feletti. Tavaly 50 körül volt az átlag, előtte évben is hasonlo.

Ismerek olyat, aki 89 pontot írt, meg olyat is, aki 90-et.De nem ez a jellemző

2021. febr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
szerintem 50-60
2021. febr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!