Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek kell teljesülnie ebben...

Minek kell teljesülnie ebben az országban ahhoz hogy az oktatást ténylegesen fejlesszék? Hogy a diákokat ne papagájokként tanítsák be, visszamondani az anyagot?

Figyelt kérdés

Nekem elegem van abból, hogy olyan sok felesleget meg kell tanulni ilyen formában teljesen értelmetlenül! És tök nevetségesnek tartom, hogy mindig azt vágják a gyerek fejéhez, hogy "enélkül utcaseprő leszel" és társai. Azt nevelik bele a gyerekbe, hogy ha ezt az (alapvetően tök felesleges) anyagot (aminek az égvilágon hasznát se veszed) nem tanulod meg, akkor semmi sem lesz belőled. És jönnek az 1-esek, amik a gyerekben úgy raktározódnak el, hogy "én hülye vagyok, semmit sem érek, mert kaptam egy rossz jegyet (egy olyan tantárgyból/anyagrészből, ami piszkosul nem érdekel)." A tehetséget a diákokban nem veszik észre, de ha valamit egy megoldóképletben rosszul ír fel, vagy ha hibázik akkor azt azonnal kiszúrják. Nem tanítanak meg gondolkozni, pénzt kezelni, stb. Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy nem kell tudni, ki írta a Himnuszt, mert minden tantárgynak van fontos része, amit illik tudni, de van abszolút felesleges is (és sajnos az utóbbiból van több).

Nektek erről mi a véleményetek? Szerintetek hogy és mit kéne tanítani? És mikortól remélhető változás?



2021. febr. 1. 17:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen logikusan van felépítve a tananyag, de mivel már régen elvesztetted a fonalat, azért attól kezdve csak a magolás maradt neked, hogy túléld valahogy az iskolát. Különösen a matematika olyan, hogy ha valahol elveszted a fonalat, akkor már sehol sem tudod felvenni. És még nagyobb a baj, mert ez az a tárgy, amiből némi pénzügyi ismeretet is tanítanak. Persze jobb lenne, ha a hitelekről is tanítanának, mivel sokkal nagyobb az esély arra, hogy hiteled lesz, minthogy megtakarításod, amit viszont sokat gyakoroltatnak.

Magántanárok kellenek, akik segítenek megérteni a dolgokat. Rendszerszinten pedig lehetne olyan korrepetáló szolgálat, ahol önkéntesek/közösségi szolgálatosok/tanárok plusz díjazással az államtól nyújtanának segítséget.

2021. febr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!