Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus szak melyik egyetemen érné meg a legjobban? ELTE, EKE vagy DE? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés

Az ELTE-ről nem hallok sok jót őszintén szólva, sokan írják, hogy sznobok társasága, és az oktatás minősége se annyira jó, ahogy azt mutatják.


A Debreceni Egyetemről olvastam jót és rosszat is, voltak, akik azt mondták, idézem: "Hallgató gyűlölők, sok az arcra osztályozás" "ezen a szakon amit sokan oktatásnak csúfolnak, valójában nem létezik, itt nem fogsz tanulni semmit, ami releváns a programozással kapcsolatban", de volt olyan kérdés, ahol az EKE és DE közül mindenki a DE-IK-t mondta.


Viszont én az Egri EKE-t néztem most leginkább ki, de alig van róla konkrét vélemény, és, ha lehet, leginkább erről kérnék véleményt, aki tud írni saját vagy más tapasztalata alapján. :)



2021. febr. 2. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy bármelyik képzés is rossz lenne, de ha a legtöbb és legjobb lehetőségeket keresed, továbbá a várhatóan legjobb képességű hallgatókkal szeretnél együtt tanulni, és az egyetem alatt akár már a karrieredet megalapozó (akár nemzetközi) kapcsolataidat kiépíteni, projektekben részt venni stb., akkor erre a legmegfelelőbb hely az ELTE-IK és a BME-VIK. Az viszont alapvetés, hogy programozni egyik képzés sem tanít meg, hiszen a tanórákon rendelkezésre álló idő sokszorosát kell beleölnöd ebbe a szakmába, ilyen téren ugyanúgy meg kell küzdened a tudásért Budapesten, Debrecenben és Egerben is.
2021. febr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, jogos, amit mondasz. Bár nem tudom te mennyire vagy jártas a témában, de szerinted az Eszterházyn is ugyanúgy lehet sok lehetőségem kapcsolatokat kiépíteni?
2021. febr. 2. 22:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Az EKE viszonylag gyakorlatorientáltabb, és ott van lehetőség távoktatás tagozatra is jelentkezni, de gondolom te nappalira mennél.

Igazából én úgy hallottam ismerősöktől, hogy az EKE, az ELTE és az SZTE is jók, a DE viszont kevésbé. Nem túl sok jót mondtak nekem a DE-IK kapcsán...

2021. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod! 🤗
2021. febr. 5. 21:57
 5/5 GnukiThePro ***** válasza:
100%

Lehet későn írok, de azért leírom :). DE-IK PTI szakán az új képzésben kevesebb a matek mint a többi egyetemen. Itt nincs anál1-2 csak 1 kalulus. Vizsgák helyett gyakorlati jegyek vannak. Ez azt jelenti, hogy a szorgalmi időszak 2. fele a húzósabb és kevesebb vizsga van. Programozást úgy vettem észre, hogy elkezdték tanítgatni.


Az egyetem alapnak jó, de nem fognak neked mindent megtanítani. Érdemes a projek-es tárgyakat nem a minimumra teljesíteni, ha van rá lehetőség. Minden egyetemen elérhető a google és a stack overlow.

2021. febr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!