Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ugye ez már örökre elúszott?...

Ugye ez már örökre elúszott? Semmi esély?

Figyelt kérdés

Gimiben nagyon biztos voltam benne, hogy milyen irányban akarok továbbmenni és sziklaszilárdan tudtam, hogy mi érdekelt. Még az egyetemi éveim alatt is. Ebben az utolsó egy évben viszont megváltoztam. Lassacskán, de arra jutottam, hogy valójában még jobban jártam volna ha mást tanultam volna.

Nagyon későn döbbentem rá az egészre, már 5 évet elvégeztem az egyetemen, ráadásul államin. Nem haszontalan a szakom, de mostani fejjel teljesen más irányba mennék.

Mindig a humán tárgyakra és idegen nyelvekre koncentráltam. Gyakran sajnálom magam, hogy nem reál irányba indultam. Régen utáltam a biológiát, a kémiát se szerettem de most már érdekelne, őszinte szívből jövő érdeklődésből tanulnám. Azt hiszem, hogy valamilyen szinten elrontottam az életem. 24 éves vagyok és elment az állami féléveim nagy része. Azok a szakok, amik engem legjobban érdekelnének, azok majdnem mind csak nappalin vannak, szóval ha el is kezdeném, dolgozni nem tudnék mellette. Azt hiszem az orvosit, a gyógyszerészetit vagy legalább a biosz szakot kellett volna megpróbálnom, dehát régen nem érdekelt és amúgy kishitű is voltam.

Irigylem azt, aki simán elvégzi levelezőn, amit szeretne, de sajnos orvosit, gyógyszerészetit, molekuláris biológiát és ehhez hasonlókat így nem lehet.


Ha most 24 vagyok és még dolgoznom kellene meg pénzt gyűjtenem pár évig, akkor már lennék mondjuk 30 éves mire el tudnám kezdeni és ha mondjuk 5 vagy 6 évig tanulnám, akkor ugyebár 35-36 lennék, mire be tudnám fejezni. Ha meg kutatni is szeretnék vagy PhD-munkát végezni, akkor azt mire elkezdeném, szintén öregnek számítanék. Közben valahogy haladni kellene az élettel is, például gyűjteni saját házra vagy hitelt felvenni, de hogy lenne pénzem mindenre? Gondolom sehogy. És akkor hozzájön még az, hogy bizonyára nem is szívesen vennének fel dolgozni ilyen korban.


Vannak levelezős képzések, amik az eü-ben és reálosabb területen hasznosíthatók, például van ápolói meg pszichológia levelezőn, de amiket korábban felsoroltam, azok jobban érdekelnének.

Ugyan hitel is létezik, de ha fel is vennék hitelt, azt valamiből vissza is kell fizetni. Meg ott van a saját ház kérdése, amit említettem.

Mondjak le teljesen az álmaimról és maradjak meg a humán dolgoknál örök életemre? Vagy válasszak valami olyan szakot, ami van levelezőn, mégha nem is ez a favorit, de azért kicsit érdekel? Vagy valamilyen úton-módon oldjam meg anyagilag, mondjak le sok mindenről, szervezzem át az életem és fogjak bele egy kemény dió szakba?


A legnagyobb problémát a koromban és a pénzben látom.



2021. febr. 3. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
13%

A biosz reál? Mindig tanul az ember...


Szerintem jól elvagy az első világbeli bajaidon... Tedd a dolgod b+, nyilván félsz, de ennél csak durvább lesz. A jövő problémáit a jövőben oldd meg! Most jórészt semmi dolgod velük, az időt meg annál jobban viszi, ahogy merengsz rajtuk. Leginkább azért van ez így, mert túlnyomó többségük erősen hipotetikus.


Nem késő irányt váltani később se. Kérdés, hogy célegyenesben lepattanóként intéznéd, vagy meglátásod szerint jut majd időd pályaelhagyni diplomásan, esetleg egy egészséges pihenő után, átgondoltan, járható terveket szövögetve, miközben mondjuk hobbiként, tét nélkül kockulsz rá a választott anyagra.

2021. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Én gyógyszerészetin fogok jövőre végezni, nagyon nehéz vizsgaidőszakokon vagyok túl, én meg úgy érzem párszor, hogy a humán érdekel ennyi tömény kémia, biosz mellett:D nagyon nagy stresszel járt minden egyes év, úgyhogy azét újra azért nem tudom, hogy belekezdenék-e. Persze a munka nagyon tetszik,csak az egyetemen sajnos nem erre visznek rá. Esetleg valami ETK-s szak? Dietetika, gyógytornász? Nem mindenki tudja elsőre mi akar lenni, pl az egyik ismerősm az orvosit hagyta ott harmadév után, aztán átment dietetikára, úgyhogy nincs semmi elveszve:) Talán azért jobb talán az egészségügyi útvonal, mert embereken segíthetsz, ami nekem fontos vlt a választásnál, mármint nem bírnék egy irodában ücsörögni, de az is lehet, hogy vkinek ez tetszik, Én 11.-ben még töri faktra jártam, 12.ben el kezdett érdekelni a reál utvonal, s én is teljesen így érzetem, hogy tönkrement az életem. Kihagytam 1 évet, s 0 kémiával és biosszal indultam neki az emelt érettségiknek. Mindkettő 80 felett lett, nehéz egy időszak volt az is. Úgyhogy szorgalom az tényleg nagyon kell, meg sajnos a steresszbírás.
2021. febr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi nincs még veszve.


Csak állj neki tanulni a bioszt és kémiát jövő májusban simán leteheted az érettségit.


Az egyetem alatt, pedig felveszed a diákhitelt, nem olyan ördögtől való az se, sőt az egyik legkedvezőbb hitel.


Ne add föl az álmod, így örökre bánni fogod🙂

2021. febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Semmi sincs elveszve konkretan meg nagyon fiatal vagy es egy eletre szolo dontest hozol meg. Tanulj egy evet kemiat es bioszt menj el az oszi es tavaszi erettsegire is, meg lesz az a pont! Aztan 6 ev orvosi vagy 5 ev fogorvosi alatt vedd fel a diákhitelt. Ha kulfoldon dolgozol majd kesobb akkor hamar kifizeted es most itthon se reménytelen a helyzet a fizetesemelesekkel. Ne elj megbanassal egesz eletedben :)

2021. márc. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!