Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közigazgatás-szervező szakról...

Közigazgatás-szervező szakról mik a tapasztalatok? Nehéz szak? Tervben van, az NKE-en, de nem értek 2 dolgot.

Figyelt kérdés

A NKE oldalán ez olvasható:


"8.2. Idegennyelvi követelmény

Az alapfokozat megszerzéséhez az Európai Unióban hivatalos idegen nyelvek egyikéből, ukrán vagy szerb nyelvből államilag elismert, legalább középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsga-bizonyítvány vagy azzal egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél megszerzése szükséges."


Tehát elfogadják az angol közepet?


A másik meg az, hogy van idegen-nyelvű tantárgy a Közszolgálatin?



2021. febr. 4. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Furcsa lenne, ha az angolt nem fogadnák el. Írországban az angol hivatalos nyelv, sőt, Máltán is. :-)
2021. febr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Én ott végeztem, pont ezen a szakon pár éve és őszintén nem ajánlom. Nagyon gyenge elhelyezkedési lehetőségeid lesznek vele a munkaerő piacon. Ez a végzettség gyakorlatilag csak a közszférában használható és ott is csak az aljább pozíciókra. Keress valami másikat helyette.
2021. febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem szintén ez a szak van tervben most, és jelenleg is a közszférában dolgozom. Ezen a helyen hasznos ez a végzettség, lenne lehetőség előre lépni pozícióban és fizetésben.

Angol B2 tökéletesen elég.

Ahogy néztem a tárgylistát, nincs idegen nyelvű tárgy, de ebben az előző válaszoló tudna jobban segíteni :)

2021. febr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
En is itt vegeztem, de nem ajanlom senkinek. Inkabb be kell vallalni egy kozgazdasz alapkepzest vmi jobb suliban...
2021. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is itt végeztem és azt ajánlom, hogy kerüld el messziről, a közelébe se menj
2021. febr. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!