Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdinfo (BGE) vagy pénzügy-sz...

Gazdinfo (BGE) vagy pénzügy-számvitel (Corvinus/BGE)? Ez a három jöhet szóba nálam, mert a Corvinus gazdinfora sajnos nem lesz meg a pontom. Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Két év kihagyás után tanulnék tovább, akkor dolgozni szerettem volna egy kicsit.

Infoból nem érettségiztem, a programozással egyelőre csak ismerkedem, de nagyon megtetszett. Matekkal sosem volt gondom, emelt szinten 5-ös voltam. Psz-re 470 pontom lenne, gazdinfora 398.

Eddig a psz volt a terv, de elbizonytalnodtam, mert külföldi munkavállalás lenne a cél hosszabb távon. Szerintetek menne a gazdinfo ilyen alapokkal vagy maradjak a psz-nél?

Minden vélemény érdekel, köszönöm előre is!


2021. febr. 5. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:

BGE gazdinfó szerintem.

Egy emelt matek 5-össel nem lenne gondod szerintem.


Mondjuk ez az én véleményem, az a fontos, hogy téged melyik érdekelne jobban. Psz vagy Gazdinfo. A gazdinfo nehezebb szerintem, de ne ez miatt ne menj arra.

2021. febr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A BGE-n mindkét szak teljesen jó, tudom, nem segít, de bármelyiket is választod, jól jössz majd ki belőle.

A gazdinfón is erős a számvitel, és a pénzügy, de a közgazdaság már picit kevésbé. Ha végül nem jön be az IT, nem probléma, ezzel is el tudsz menni közgazdász feladatokra ahol a számvitel a hangsúlyosabb. Ezt azért hangsúlyozom, mert közben a pénzüggyel kb bárhová mehetsz, akár BIG4ba is, de nem tölthetsz be IT pozíciókat, ennélfogva én úgy gondolom, hogy gazdinfóval tágabb mozgástered lesz.

2021. febr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egyébként a gazdinfo mennyiben különbözik a BCE-n/BGE-n?

Míg mondjuk psz-nél sokan mondják, hogy BGE-n inkább a számvitel, a BCE pedig a pénzügy az erősebb. Gazdinfonál van ilyen?

A tantervek alapján azt láttam én is, hogy a BGE-n eléggé pénzügyes/számviteles a gazdasági oldal, a BCE-n pedig éppen átalakítják a tantervet, így nehéz most összehasonlítani... de aki esetleg járt valamelyik képzésre, tudna mesélni róla, milyen tárgyak a hangsúlyosak/fontosak/nehezek, mennyire elméleti/gyakorlati a képzés stb?

2021. febr. 5. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!