Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A pénzügy számvitel alapszak...

A pénzügy számvitel alapszak elvégzése után külföldön is el lehet helyezkedni a diplomával?

Figyelt kérdés
Mivel a magyar számvitelt stb.tanulják, ezért bizonytalan vagyok ebben.

2021. jan. 24. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Simán persze. Főleg egy jó mesterszakkal például pénzügy vagy egy jó MBA.
2021. jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Gazdasági alapszak után nincs értelne MBA-t végeznim 75%-ban csak ismételne.
2021. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
2. Neked van MBA-d illetve külföldön dolgozol?
2021. jan. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam külföldön, MBA-m nincs. Pénzügy, illetve nemzetközi menedzsment mesterszakokon végeztem. Rövid ideig részt vettem az egyik magyar egyetem MBA oktatásában is, konkrétan végzős alapszakosként. Akkor van értelme az MBA-nek, ha nem gazdasági jellegű diplomád van.
2021. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
A kérdésre válaszolva: kizárólag alapszakkal a számvitel rész külföldre gyakorlatilag esélytelen, a pénzügy helytálló.
2021. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
4. Egyébként nem mondasz hülyeséget, az MBA nagyrészt tényleg redundáns. Azért javasoltam, mert nálunk (Németország) ezt javasolják mostanában és sokan ezt is csinálják. (Én is ezt csináltam, nekem nem volt annyira redunáns, mivel az alapszakom marketing volt és én például a pénzügyekre feszültem rá az MBA-n.) De egy pénzügy mesterszak valóban jobb tartalmilag.
2021. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon bármely gazdálkodási képzés (psz, marketing, gazdmen, ng, hr, turizmus) első három féléve ugyanaz. Ebben van minden; pénzügy, marketing, menedzsment, számvitel stb. Gondolom ez különbözik a tietektől, nálatok kevesebb az alapozás és több a szakirány, amelyből szerintem kifejezetten kevés van nálunk az alapképzéseken.


A pénzügyes résszel egyetértek, az egyik legpiacképesebb meterszak, ráadásul van rá állami finanszírozás is, míg az MBA-re nincs.

2021. jan. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pontosan mi is az az MBA? Erről még nem hallottam, pedig elég tájékozódott vagyok. Legalábbis a szegedi karokon.
2021. jan. 24. 22:18
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Master in Business Administration


Gazdasági képzés, tulajdonképpen vállalati vezetőket, menedzsment tanácsadókat képeznek ezzel tovább. Régen nagy kultusza volt nyugaton, a PhD-val volt egyenértékű, de sajnos minden egyetemen elindította a hitványabbnál hitványabb "MBA"-jét, így lefokozták mesterré. Gyakorlatilag egy alapképzés tudását adja át. Akkor van értelme csinálni, ha nem gazdasági jellegű végzettséged van, vagy valami nagynevű üzleti iskolában végzed (pl. Ivy League, HEC, INSEAD, LBS).

2021. jan. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!