Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szegedi Radnótiban hogy...

A szegedi Radnótiban hogy zajlik a humán szóbeli?

Figyelt kérdés

Az irodalom része érdekelne.


A portré részénél a költő/író teljes életrajza kell, vagy lesznek képek, és azokról kell beszélni?



2021. febr. 5. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
En nem voltam Radnótis, de a portré azt jelenti hogy teljes életmű kell, nem az hagyományos értelemben hogy egy ábrázolás. Szóval ahova ez van írva ott teljes életművet tanulj.
2021. febr. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális, én felvételiztem humánra is még évekkel ezelőtt.

Nem voltak képek, bementem, és a bemutatkozás után kiválasztották romantika irodalmát (nem húztam, csak mondták hogy az lesz), azon belül Vörösmartyt, és beszélgettünk róluk.

Életrajzot nem nagyon kértek, persze korban be kell tudni lőni, de inkább a verseiről kérdeztek. Hogy a korszak irodalmának mik a jellemzői, és ebbe ő hogy illik bele. (Pl. korábbi történelmi személyek megjelenítése stb.)

Nézd át az életrajzot is, de szerintem elég annyi, amennyit általánosban leadnak, és nem hiszem hogy az évszámokon rugózna bárki, de azért születés-halál legyen meg mindenkinél.

Alapfogalmak legyenek meg, költői képek stb., tudod, de a honlapon is fent van. Kötelező olvasmányokat sem árt átnézni, azokról is kérdeztek.

A lényeg, hogy mindenhez hozzá tudj szólni, de nem vagy még szakértő, nem azt várják. Csak látniuk kell, hogy érdekel az irodalom és az alapok megvannak. Szóval csak magabiztosan, és sok sikert :)

2021. febr. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez nagy segítség volt! :) Akkor mondjuk memoriter nem is kell?
2021. febr. 15. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát tőlem nem kértek, az biztos.

De attól a nehany írótól, költőtől akik fel vannak sorolva, tuti megtanultátok a fontosabb verseket. Szóval Himnusz, Szózat ilyesmik gondolom megvannak amúgy is.

2021. febr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!