Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet effektíven tanulni?

Hogyan lehet effektíven tanulni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 5. 23:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy ez nagyon emberfüggő... Én pl amikor nagyon kell koncentrálni, akkor csak síri csöndben tudok, de ilyen felszínes cuccokat megjegyzek zenehallgatás közben is.

Másik dolog, ha valamire megint kell koncentrálni (pl komplexebb algoritmusokat végiggondolni) akkor kell, hogy egyedül fussam végig emberektől távol, de ilyen alapbab matek példásat meg bármikor bárhol megoldok, szóval erre neked kell rájönni, melyik stílussal vagy familiáris.

Azt szokták mondani, hogy zárj ki mindent és csak arra figyelj, de szerintem ezeket neked kell megtalálni :)

Valakinek ez jön be valakinek más :D

2021. febr. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ahogy írták, emberfüggő.

Én vizuális típus vagyok, amibe csak lehet színt és rajzokat teszek. Így könnyebb megjegyezni nekem. Ezenkívül mindig vázlatból tanulok, mert az már benne van az agyamba, és minél többször nézem meg a vázlatot, annál többször ,,fotózza le".

Ezenkívül szokták mondani és én is használom, hogy tankönyv elolvasása után vázlatos jegyzetet írok, mert a leírással is memorizálod amit tanulsz.

Mateknál nekem muszáj frissnek lennem, mert különben nagyon nehezen fog az agyam, így ha tudom, hogy délután matekoznom kell, akkor gyakran alszom/szundítok előtte, vagy csak simán reggel matekozom. Ezt nagyon tudom ajánlani.

Még ami hasznos, hogy az előzőleg vett anyagokat csak úgy átolvasgatod hónapokkal később vagy évekkel később is akár. Cikket is olvashatsz pl törivel kapcsolatban interneten ismétlésképp, mert így nem felejted el amit 9.-ben tanultál érettségire.

2021. febr. 20. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!