Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vagyok nagy matekos, de...

Nem vagyok nagy matekos, de érdekelnek a gazdasági szakok. Valaki tapasztalat alapján tudna javasolni felső oktatást? Melyik a kevésbé számolós szak? Vagy ahol effektíve a legkevesebb szamolos rész van.

Figyelt kérdés
Vannak elképzeléseim amiket nem tudom eloszlatni vagy megerősíteni egyetemi szakokokkal kapcsolatban, mert nincsenek körülöttem ilyen emberek. Segítenének, megköszönném.

2019. febr. 17. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
1. hozzászóló önmagát minősíti ezzel a primitív kommenttel, ne hagyd magad elijeszteni. Ha elriasztanak a számok akkor az Alkalmazott közgazdaságtan és Gazdasági matematika szakok elkerülendők. A gazdasági szakok legtöbbje viszont viszonylag erős középiskolai matematikai ismeretekkel és szorgalommal teljesíthető. Végső esetben rengeteg magántanár is hirdeti magát, akik tudnak segíteni neked. Bővebb információ hiányában azt mondanám neked, hogy elsősorban a Gazdálkodási és menedzsment, Kereskedelem és Marketing, illetve Nemzetközi gazdálkodás szakokat nézd meg. Viszonylag egyszerű a matematika, és nem csak számolós tárgyak vannak, hanem sok a menedzsmenttudománnyal foglalkozó tantárgy is. Matek egyébként analízis, lineáris algebra, valószínűségszámítás, illetve operációkutatás.
2019. febr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
így van, a közgazdasághoz nem kell matematika, elég a semmi :)
2019. febr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
4: Pardon? Láttál már életedben egy közgazdaságtudománnyal foglalkozó tankönyvet? Matematika nélkül nincsen közgazdaságtan. Mielőtt hülyeségeket beszélünk valamiről illik tájékozódni a tudományterületről.
2019. febr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"közgazdaságtudománnyal"


Muhahahahahaha

2019. febr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%
BME-t nagy ívben kerüld el.
2019. febr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért érdekelnek a gazdasági szakok? Mi vonz bennük? Ezt csak azért kérdezem, mert számomra picit fura, hogy ez érdekel annak ellenére, hogy a matekot nem szereted vagy nem megy. Én mérnöki szakon tanultam egy félévet, mert mindenki ebbe az irányba terelgetett, hiszen azzal jól el lehet helyezkedni és az hasznos, jó fizetés stb. de ott is hagytam, mert utáltam. Emelt matek-fizikás gimibe jártam, ötös voltam, az érettségim is ötös lett és az egyetemen is minden tárgyam meglett (bár nem volt olyan könnyű), de egyszerűen annyira nem érdekelt és annyira utáltam, hogy nem bírtam volna elvégezni. Most egy BTK-s szakon tanulok, itt pedig ugyanígy vannak olyanok, akik pl. utálnak olvasni. Nem azt mondom, hogy pl. gyenge matekkal nem lehet elvégezni egy gazdasági szakot (pl. nekem is van olyan ismerősöm, aki 2es közép matekkal ment pénzügy-számvitelre), de kérdés, hogy érdemes-e. Van olyan szak, ahol durvább a matek stb., de azért gazdasági szakokon is sok matekos tárgy van, amivel megszenvedhet az ember, ha nincsenek meg az alapok vagy nem érdekli eléggé. Nem akarlak lebeszélni, csak szerintem gondold át, hogy neked megérné-e.
2019. febr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A második kommentelőnek köszönöm a valaszt!
2019. febr. 17. 21:47
 8/9 anonim ***** válasza:
8-as: Vannak olyan gazdasági állások, amelyeknél semmiféle matematikára nincs szükség. Például simán lehet valaki jó Hr-es, marketinges, akar sales-es szakember matekos orientáltság nélkül. Egy pénzügy számvitelt persze már én se javasolnék neki, de a business szakok esetében vannak olyan állások, amikben jól érezheti magát valaki, aki nem szereti a matekot.
2019. febr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8-as kommentelő : Erre voltam kiváncsi, nem arra a sok felesleges hozzászólásra amik fentebb elhangoztak.


2. és 8. kommentelők köszönöm a válaszotokat! Normális emberek vagytok. A többi kommentelők elég fura emberek....hagyjuk. :)

2019. febr. 18. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!