Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Abbahagyjam az egyetemet?

Abbahagyjam az egyetemet?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a második félévemet az egyetemen, de egyáltalán nem érdekel amit tanulok. Családom erőltetése miatt kezdtem el eleve, én egyetemre sem szerettem volna jelentkezni. Az első félévem is katasztrófa volt, mentálisan kikészültem tőle, mert úgy érzem fölösleges időpazarlás. Otthon napi veszekedések vannak, mert anyum nagyon erőltetné annak ellenére, hogy tudja, mennyire nem szeretem. Van B-tervem, decemberben kezdtem el egy OKJ-s képzést, amit évek óta szerettem volna.

2021. febr. 9. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy gondolod de sztem egy diplomával több helyen el tudsz helyezkedni. Sztem csak előnyöd lehet belőle ha elvégzed. Utánna még OKJ-ra is mehetsz
2021. febr. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetemen vagyok, bár én azt tanulom amit akarok, de nem ott ahol akarom....

Elmondtam nekik (szüleimnek) szemtől szemben, hogy egyetemet váltok... sajnálják azt az 1 kiesett évet de elfogadták idővel.

Szóval jövőre kezdem elölről :D

De amúgy egy korúak vagyunk.

Ezzel kapcsolatban pedig annyit fogok tudni mondani, hogy ne félj azt csinálni amit akarsz.

A szüleid nem fognak elhagyni és ignorálni ha azt választod amit szeretnel csinálni.

Mellesleg egyszer bejutottal nem?

Abba hagyhatod egy időre és újra kezded ha szeretnéd.

Vagy passzivaltatod magad egy időre és át gondolsz mindent.

De ne félj cselekedni mert később csak megbanod!

2021. febr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj én voltam egyetemen önerőből neveléstudományi kar, történelem szak. Eyg szemesztert jártam mert kimerültem és én is csalódtam, magolni kellet, egyetemi élet nulla volt, unalmas emberek szívatós kiégett tanárok, pedig én tényleg láng lélekkel mentem oda! Egy nagy rakat az egész, f*s! Elvégeztem egy okj most a másodikat csinálom de kb engem csak kinevettek vele, gyakorlaton elnéztem diplomával irodába ülnek és pecséteket nyomnak a papírra, az irodisták. Minek ehhez diploma? Én gyakorlatban tudom jól elsajátítani a dolgokat,mert nem tudok magolni. Egyetemen a neptunt se szerettem teljesen idétlen óra rendem volt mert nem tudtam belépni... Meg ott aztán kellet magolni, minden elméleti volt, egyedül latinba volt egy kis gyakorlat hoyg fordítottunk de ennyi. Tanárok pofára osztályoztak. Borzasztó volt, okj meg a tanár vágta a fejünkhöz hogy kb ez semmire nem lesz jó, kár volt kifizetni.

Magyarország rálépett ara az útra hoyg nem kellenek ide okos emberek hanem csak buták, elbutítottak.

2021. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
történelem tudományi kar, csak elírta a tablet *
2021. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!