Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolába mostanában sok...

Az iskolába mostanában sok olyan feladatot kapunk aminek a határideje vasárnap este 6 óra. Mit gondoltok erről? Van erre valami szabály?

Figyelt kérdés

2021. febr. 9. 17:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Azért, hogy ne vasárnap éjszaka kezdjél neki a feladatnak, hanem feküdjél le időben, hogy hétfőn még legyen időd reggelizni, mosakodni és felöltözni, mielőtt még a gép elé ülsz kipihenten.
2021. febr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szabály biztosan nincs, az egész online oktatás nem nagyon van szabályozva mivel eléggé hirtelen jött, és felkészületlen volt mindenki. Szerintem a vasárnap este 6 elég korrekt, ha ott van rá (minimum) az egész hétvégéd. Ha valamire konkrétan nem elég az idő, akkor beszélni kell a tanárral. De nyilván a folyamatos készülés lenne a cél, nem csak az hogy vasárnap kapkodva állj neki mindennek.
2021. febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez a Pálós házi?
2021. febr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom középiskolás vagy. Így ne várd azt, hogy alsósként kezeljenek (hétvégére nincs házi).

Nincs szabály a házi leadás időpontjára.

Nagyon nem mindegy, hogy péntek délután adták e fel, vagy mondjuk szerda délután. Persze a vasárnap 18:00-ás határidő nem azt jelenti, hogy vasárnap este kell nekikezdeni.

2021. febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Majd ha lesz időm, megsajnállak. Nálunk van olyan tanár, aki a pénteki házit péntek este 6-ra kéri vissza. És akkor mi van? Semmi. Ha van elég idő megcsinálni, akkor Nem kell azon fennakadni, hogy hétfő reggel 8 helyett vasárnap este 6-ot adott határidőnek.
2021. febr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem várom, hogy ne adjanak házit, csak sokszor van olyan hogy hétvégén a családdal programot csinálunk, vagy egyéb. És az a bajom, hogy hazaérünk 6-ra akkor már is lekéstem a határidőd. Szerintem a hétvége a mienk, a családé. Nem elég nekik a hét 5 napja?
2021. febr. 9. 19:38
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen miatt hisztizni a te korodban nem kéne. A családi programok elég ritkán tartanak péntek délutántól vasárnap estéig. Ha meg esetleg igen, akkor oszd be úgy az idődet, hogy előtte kész legyél mindennel. Még ha egész hétvégére el is utaztok, akkor is le lehet adni a házit, egy okostelefon vagy laptop csak van már? Azt nem várhatod el hogy ne adjanak házit hétvégére.
2021. febr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem várom el hogy ne adjanak. Nekem nem a házival van bajom, hanem a határidővel. A este kilenc jobb lenne. De egyébként a rendes oktatásba vasárnap nem tudják számon kérni, akkor most miért teszik?
2021. febr. 9. 19:45
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

De ez nem a rendes oktatás. Bizonyos szempontokból könnyebb, más szempontokból nehezebb. Azért összességében nem hiszem el hogy nagyobb kihívást jelentene ez.


Lehet hogy a tanár is szereti hétvégén kipihenni magát, és vasárnap este áll neki a javításnak. Ha te kilenckor adod le akkor már nincs ideje hacsak nem akar éjfélig melózni. De igazából tök mindegy, ezer oka lehet, ez a tanár magánügye. Az meg a te magánügyed hogy neked egy hétvége nem elég a feladatokra mert mást csinálsz. Gondold át hogy hol tudnál időt szorítani a házikra, és akkor vasárnap délután meg csinálsz mást, foglalkozol a családdal vagy amivel akarsz.


Persze lehetne este 9 is a 6 helyett, de ahelyett meg lehetne hétfő reggel. Hol húzzuk meg a határt, és miért pont ott ahol a te személyes igényeidnek megfelel?

2021. febr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nincsen minden hétvégén családi programod, és nem utazol el, hogy ne tudd addig megcsinálni. És képzeld, nekem is volt olyan, hogy pénteken elutaztam úgy, hogy az aznapi 1 órámra már be se mentem. Már 10 óra előtt elindultam, a tanár pedig 9-kor tett ki egy beadandót, amit nem láttam indulás előtt, mert azzal foglalkoztam, hogy mindenem meglegyen. Majdnem dél volt, mire megláttam classroomban a beadandót. Írtam a tanárnak, és el nem hiszed mi történt, megértett, és mondta, hogy majd hétfőn pótolom. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egyszer-egyszer biztos megérti a tanár, ha programod volt, de nem lehet mindig erre alapozni.
2021. febr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!