Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jaschik Álmos művészeti...

Jaschik Álmos művészeti szakgimi vélemények, felvételi?

Figyelt kérdés
Idén felvételizek, és megjelöltük a Jaschik grafika, fotó, és animáció szakát. Akik most Jaschikosok, tudnátok mesélni a (rajzi) felvételiről és a suliról? (Láttam már régebbi kérdéseket, de lehet változott azóta valami)

2021. febr. 10. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!


Én a Jaschikba járok, most 9-es vagyok.


A rajz felvételiről:

Nekem online kellett felvételiznem, mert elrontották az e-mail címemet és nem kaptam meg a felvételi behívás beosztását. A pótnap végül egy online felvételi lett a Covid miatt. A körülményektől függetlenül 2 db feladat lesz.


- Lesz 1 perspektivikus grafit-rajz készítés, ami egy hokedli lesz rajta tárgyakkal.


- Lesz 1 festési feladat, ahol ugyan ezt a beállítást kell megfestened. Nem kell az egész hokedlit megfestened, hanem elég, hogy ha a rajta lévő tárgyakat örökíted meg.


A portfóliódat kell még megmutatni, ami igazából az alkotásaidból egy válogatás.


Ha online felvételizel:

A Jaschik Facebook oldalán kiraknak egy képet egy beállításról. Hasonlóan a fent leírtakhoz, a menet az lesz, hogy:


- Készítened kell egy grafit-rajzot az egész beállításról, ami egy hokedli lesz, rajta tárgyakkal.


- Készítened kell egy festményt ugyan arról a beállításról. Lehet az egész beállításról, vagy csak az asztalon lévő tárgyakról is.


Továbbá, a tavalyi online felvételire írni kellett egy motivációs levelet és csinálni kellet egy összeállítást/portfóliót a rajzaidból.


A motivációs levél:

Hivatalos megkötés itt nem volt. Általánosan kell egy motivációs levelet írnod. Tehát. Itt csak le kell írnod, hogy ki vagy, honnan jössz, melyik szakot szeretnéd, miért szeretnéd a szakot, mik motiválnak és miért tartod magadat alkalmasnak, hogy felvegyenek a suliba. Lényegében el kell magadat “adni”.


A portfólió:

Csak csinálnod kell egy válogatást a rajzaidból. Nincsen meghatározva, hogy mennyi rajzból állíthatod össze.


Az online felvételi elküldése:

- Célszerű előre megírni a motivációs levelet Word-ben.

- A portfóliót előre állítsd össze egy Drive-mappában és annak a linkjét helyezd el az E-mail-edben!

- Írd meg előre az E-mail-edet, de ne küldd még el, hanem a rendszer automatikusan elmenti a leveledet piszkozatként!

- A rajzra/festésre összesen 2 és fél-3 óra lesz (emlékeim szerint), tehát csak csináld meg a feladatokat, majd fotózd le az elkészített alkotásokat és mellékeld az E-mail-esben!


Az iskoláról:


Közösség:

Sokan valamilyen extra külsőséggel rendelkeznek. Általánosan színes hajjal és sötét/fekete ruhákban járnak. Érezni lehet egy negatív, rossz hangulatot. Az érzést a reménytelenséghez lehet hasonlítani. Ez a felsőbb évesekre igaz a leginkább. Nem jellemző a szemétkedés. Az emberek kedvesek.


Diákok:

Sokan más művészeti iskolába jelentkeztek eredetileg, de csak a Jaschikba vették fel őket. Ennek a kevés tehetség az oka. Sokan nem rajzolnak jól, ezért aki tényleg nagyon ügyes, abban van egy kis lenéző modor. A diákok megpróbálnak valahogy kiugrani a többiek közül és emiatt ál-címkéket aggatnak magukra. Pl. Homoszexuálisnak vallja magát, közben heteroszexuális kapcsolatban él, vagy depressziós, közben nem az és a legmérgezőbb ember akit ismersz. Olyan címkékre kell gondolnod, amivel a művészeket azonosítják: homoszexualitás, depressziós lét, weeb élet (animemánia). Persze, ezek nagyon mű bélyegek. Mivel sokan ki akarnak törni, de nincs elegendő tehetségük, ezért a másikat rongálni szokták titokban a rajzai miatt, vagy leszívják az agyadat az önsajnáltatással. Lényegében vannak gondok a mentalitással. A felsőbb évesek teljesen motiválatlanok és nincsen életkedvük. Ha 9-esként nálad idősebbel találkozol, akkor kedvesek lesznek veled, de elveszik a motivációdat. Rendesen olyanokat mondanak a felsősök, hogy egyszer megtörik benned a remény. A diákok szlogenje az “Ez a Jaschik” mondat. Ez az iskola szervezetlenségére utal, ami egy komoly gond.


Tanárok:

A tanárok kedvesek és támogatóak. Persze, vannak görény tanárok is, de hála az égnek az nagyon kevés. Hogy ha tettlegességre kerül a sor, akkor arra ne számíts. A tanári kar cserélődik és néhány tanár csak pár éve van itt. Emiatt van az, hogy az új tanárok elszörnyülködnek a vezetőség döntésein. Sajnos a tanárok kiszolgáltatottak, ahogy a diákok is.


Oktatás:

Na, ez nagyon kevés. Az oktatás minősége alacsony. Egy szak oktatása nem létező dolog, mert nincsenek eszközök sem. Ez az animáció szakra igaz. A vezetőség akadályozza az eszközök beszerzését a pénzre hivatkozva. Alapvetően az oktatás egy nagyon gyenge dolog a Jaschikban.


A vezetőség:

Na, ez az a dolog, ami miatt SENKI se jöjjön ide. A vezetőség nem tud rendes döntéseket hozni, a tanárok szakokkal kapcsolatos kéréseit semmibe veszik, a tanárokat is semmibe veszik, nem újítanak, lenézők és korruptak. Balhé esetén (mert nagyon komoly ügyekben volt rá példa) behúzzák a fülüket-farkukat és pincsit játszanak. Nevetséges, elszomorító bagázs.


Összességében:

Én nem ajánlom az iskolát. Az oktatás alacsony, a társaság elmegy, a légkör negatív, a tanárok támogatóak, de kiszolgáltatottak, a vezetőség borzalmas és az iskola NAGYON le van maradva. Sok konkrét, személyes esetet lehetne mesélni.


Elnézést a hangvételért!


Remélem, hogy tudtam neked, vagy bárki másnak segíteni!

2021. febr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Spekkerné válasza:

Másik nézőpontból írok:

A tanárokról írtad, hogy kedvesek és támogatók.

A tanulókról negatívan nyilatkoztál.

Mindkettőre azt tudom mondani, hogy igaz...

Az a tanuló, aki nem akar kitörni, vagy nem csinál semmit, az ne várjon az égből mannát! És ez nem bélyeg! Aki csak unatkozni és telefonját nézni/játszani jön ide, arról nem érdemes beszélni. Sajnos sokan vannak, akik az általános iskolai babusgatás után nehezen alkalmazkodnak az elvárásokhoz és ahhoz, hogy itt is- mint minden más gimiben - teljesíteni is kellene...

A ruhatárát mindenki maga válogatja össze... ha éppen feketében jön, az a tanulóról ad információt és azért nézz a saját szekrényedbe is néha, mert ott is lesz fekete színű ruhadarab, főleg akkor, ha úgy gondolod, hogy ez a szín ápol és eltakar... vagyis a kinézeteddel nem vagy kibékülve. De ezzel szinte minden tini így van, legalábbis én ezt hallom magam körül. Az épület nem a legjobb, és a szervezetlenséget is fel lehet fogni egyfajta szabadságnak, ami más sulikból hiányzik.

Sajnos a mostani 9-es diákok nagyon mások: nem tisztelnek semmit és senkit, el vannak szállva maguktól, szemetelnek, a termekből nem igyekeznek kifelé és rrontanak be úgy, hogy az előző osztály nem tud kijönni, a folyosói közlekedést akadályozzák, szemetelnek és firkálnak...

A nagyobbak legtöbbje igenis összetartozó, segítőkész, elfogadó emberekből áll. Persze mindig és mindenhol van kivétel, ami sajnos nem jó...

Valóban vannak tehetséggel kevésbé megáldottak is, de nem mindenkinek kell szépen rajzolni (pl a fotósoknak vagy a grafika is inkább már számítógépen van). Én azt látom, hogy sokan vannak, akik tesznek a közösségért. Ma éppen farsang van és minden osztály kapott egy témát, hogy minek öltözzenek be és egész nap így vannak az órákon is. Persze az osztályokban semmi sem kötelező, de vannak kalózok, cumit szopogató bölcsisek, az udvarról szedett füvet kínáló hippik, a nyolcvanas évek zenei hírességeire hajazók, dámák és lovagok és sorolhatnám még.

Szerintem ez jó buli, de persze, aki nem vesz benne részt az kimarad....

Az alacsony oktatásról annyit, hogy TE minden házit megcsinálsz, minden betűt elolvasol a könyvből vagy azt várod, hogy a minimum minimumát adják a kezedbe, nehogy 10 percnél több időt tölts havonta egy tantárggyal...???

2022. febr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!