Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért érdekel minden a sulin...

Miért érdekel minden a sulin kívül?

Figyelt kérdés

Igazság szerint én az online oktatás alatt “kinyíltam”

Rájöttem, ki is vagyok én. Elkezdtem törit, bioszt tanulni, ami engem érdekelt. Olvastam, írtam, kutattam, grafológiai ismereteket szereztem, verseket olvastam, behatóan foglalkoztam a magyar, és külföldi irodalommal, főleg a reneszánszban.

Rájöttem, hogy az erdő milyen gyönyörű, és hasznos. Kutattam az erdő titkos életét, az állatokat, fákat.

Angolt tanultam, de csak önszorgalomból.

Álmodoztam, és gondolkoztam.

És ez még mindig tart.

Viszont az iskolában nem vagyok lelkes. Nem vagyok rossz tanuló, 4-5-ös vagyok, jó lett a bizim is, de ha arra gondolok, hogy iskola, felfordul a gyomrom. Ott nem érdekel semmi. Főleg a matek nem.

Biztosan bennem van a hiba, nem ilyenek után kellene érdeklődnöm...

Több időt kellene a sulira fordítanom, és a tanáraim véleménye is az, hogy balgaságokat tanulok, aminek sosem veszem hasznát majd a nagybetűs Életben.

Miert van az, hogy minden más érdekel, csak a tananyag nem? Igaza van a tanáraimnak?


2021. febr. 10. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem butaság az ami érdekel. Amit az iskolában tanítanak az az alapműveltség része, és az alapok nem feltétlenül a legérdekesebb dolgok. Fontos az iskola, de ha ilyen marad az eredményed az jó. Mellette csináld, ami érdekel, pláne, hogy az hasznos is, szélesítsd a látóköröd. Valamint így megtanulod saját magadat fejleszteni, egyedül tanulni, ami szintén hasznos készség. Később, amikor továbbtanulásra kerül a sor, akkor meg válassz valami olyan szakot, ahol a hozzád közel álló területekről tanulhatsz.
2021. febr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Én is ugyanígy vagyok vele. Én még tavaly tavasszal elkezdtem tornázni és figyelni magamra, amire addig sosem volt időm. Magamtól készülök nyelvvizsgára, és nagyon sokat főzök és sütök. Szerinem ez teljesen normális, mivel az ember ha nem csinálja azt ami érdekli, akkor hamar elunja magát otthon. Az a lényeg hogy a jegyek viszonylag jók maradjanak, de az életben abból lesz hasznunk, ami érdekel minket
2021. febr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!