Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mondanátok tapasztalatokat az...

Mondanátok tapasztalatokat az ELTE biológia szakáról? Minden érdekel.

Figyelt kérdés

-Milyen a közösség, programok, mennyi szabadidőtök van?

-Mennyit kell évközben és vizsgaidőszakban tanulni, mennyire nehéz bentmaradni? (mert láttam az eddigi ponthatárokat és azok alapján a bekerüléssel nem lenne gond)

-Láttam hogy tavaly kb 300 embert vettek fel; ők mind el is végzik az egyetemet vagy sokan kibuknak?


Nagyjából ennyi lenne, illetve akinek van még más tapasztalata szívesen várom:)



2020. jan. 13. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:

17-én van nyilt nap. Szerintem inkább nézz be, kérdezz ott.


Egyébként teljesen egyénfüggő kérdéseket tettél fel.


Mindegyikre egy egész spektrumon lehetne válaszolni.


És ha valaki történetesen azt mondja hogy borzalmasan rossz a közösség, és rengeteget kell tanulni, akkor nem mész?

2020. jan. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amúgy nem ELTE bioszon vagyok, hanem SZTE bioszon, de a felvettek száma minden szakon hamar feleződik.


Itt 140-150 fő közt van az átlag I. féléves évfolyamok létszáma, ez már III. félév elejére is gyakran 100 alá csökken.


Feltehetőleg ELTE-n is kb hasonló az arány, és harmadik év végére már csak 100-an, 150-en lenne az eredetileg 300 fővel indult évfolyam.

2020. jan. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A barátom SZTE biológiára jàr, 1. Szemeszterbe a 140-bôl 80an buktak a legfontodabb tárgyból (biológia alapjai), amire minden èpül kb. Ez olyan 1év csúszás legalább nekik. ELTE-n is ugyan ilyen hülyék vannak, szinte biztos :D. Beírjàk a biosz szakot, és bioszból buknak, fene se èrti akkor mièrt mentek arra a szakra.
2020. jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

3-as megfogta a lényeget :D


Pedig az a tárgy tényleg nem tartalmazott sokkal többet mint ami egy akármilyen biosz emelt érettségiben benne volt.

2020. jan. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nostrehun válasza:

Szia


A szabadidő mértéke az tőled függ, illetve hogy mennyit kell tanulnod/akarsz tanulni; emellett az óráid száma is beleszól a szabadidő kérdésbe, továbbá, hogy mennyire jársz be az előadásokra. Összességében átlagosan 20-25 órával érdemes számolni az első 1-2 évben. (hetente)


Az első évben teljesítened kell biológia és kémia kritériumtárgyakat, melyeknek az anyaga gyakorlatilag az érettségijé, mindkét tárgyból egy tesztet kell írnotot az első félév elején, ha nem sikerül, akkor be kell járni egy felzárkóztató kurzusra.


Az elmúlt években össze-vissza lett variálva a tárgyak eloszlása, de általában gyakorlatokra óráról órára érdemes tanulni, míg előadások egy része évközi zh-s a többi pedig vizsgás. Nekünk az első félév viszonylag eléggé egyszerű volt, míg a következő kettő az már valamivel súlyosabb, nekem nem sok szabadidőm volt mellette (jogsit le tudtam tenni, de kb ennyi).


Mikor én végeztem, nagyjából 80-100 ember záróvizsgázott, bár lehet rosszul emlékszem, őszintén már nem is érdekel az egész. :D


A lényeg, hogy nagyon nagyon nagyon elhivatott legyél, de tényleg. Ha nem vagy elkötelezett kutató alkat, akkor nagyon lehet vele szenvedni, nem is feltétlenül a tananyag mennyisége miatt, hanem az egyéb akadályozó tényezők, mint random papírral való szarakodás meg ilyesmik. Érdemes jóban lenni emberekkel olyan területekről amik érdekelnek, mert nem egyszerű mindenhova bekerülni mint "diák" kutató, nekem személy szerint nem is sikerült. :D Ha érdekel még valami akkor írjál.


Üdv egy zaklatott kis eltés

2020. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 nagyon köszönöm, sokat segítettél!
2020. jan. 17. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!