Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme megjelölni az...

Van értelme megjelölni az önköltséges szakot, ha magasabb a ponthatár?

Figyelt kérdés

Hülyén hangzik a kérdés, tudom, de a lényeg:

- MINDENKÉPP be szeretnék jutni a kérdéses szakra

- az önköltséges szak 1 ponttal magasabb ponthatárral rendelkezik, mint a támogatott


A kérdés: van-e rá esély, hogy amennyiben megugrom mindkettőt, de teszem azt sok a jelentkező, előrébb vesznek, mert én fizetnék is érte?


Ezt leírva kicsit... izé... Nyugodtan kövezz meg, ha nem tetszik az elméletem, viszont akármit gondolsz, lehetőleg értékelhető választ is adj, utána mindenki kiszórakozhatja magát. :D



2021. febr. 12. 04:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapsz előnyt azért mert az önkoltsegest is megjelolod.

Teljesen fuggetlen egymastol a ket jelentkezes. Ha belefersz az elso helyre, akkor a tobbi jelentkezesi helyrol kihuznak.


Egyebkent jelold be mindkettot, ha mindenkeppen szeretnel arra a szakra menni, lehet iden alacsonyabb lesz onkoltsegesen a ponthatar.


(A ponthatar a jelentkezok pontszamatol fugg. Ha 50 fő veheto fel egy szakra, akkor az 50. Legmagasabb pontszammal rendelkezo jelentkezo pontja lesz a ponthatar.)

2021. febr. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek meg a ponthatárok, nem tudod, hogy mennyi lesz. Ez minden évben más, a jelentkezőktől függ. Jelöld be mindkettőt, de önmagában attól, hogy mindkettőt megjelölted, nem leszel "vonzóbb" az egyetem számára. Ezt egy matematikai algoritmus számolja ki, hogy a jelentkezők száma, felvehetők száma és ponthatárok alapján melyik szakon mennyi a ponthatár.
2021. febr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megugrod a ponthatárt, akkor fel vagy véve, ilyen egyszerű. Akkor már nnem lehet olyan, hogy "sok a jelentkező," mert a ponthatárt úgy húzzák meg, hogy pont annyi jelentkező legyen afeletti pontszámmal, ahány hely van.
2021. febr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha előző évben 1 pont volt a különbség, akkor én a helyedben azt is megjelölném, hiszen lehet, hogy most majd máshogy alakul a dolog (mondjuk pár ponttal alacsonyabb lesz). Ha magasabb lesz, természetesen felesleges megjelölnöd, nem jár érte semmilyen plusz, csak a ponthatár számít, viszont nem látjuk a jövőt.:D
2021. febr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget.
2021. febr. 12. 16:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Bőven van értelme,mert az önköltséges is kiszámíthatatlan,na de az államis,főleg,hogy most szóbeli is lesz. Nagyon csökkentek a 2020as ponthatárok a 2019eshez képest.:/ Egyébként a statisztikát is meg tudod nézni felvin,hogy 2020ban államira és önköltségesre mennyien jelentkeztek az adott suli adott képzésére,és akkor,hogy abból mennyit vettek fel. Ez azért jó,mert így kiderülhet,miért magasabb az önköltségesé (lehet nagyon kevesen jelentkeztek,tegnap néztem egy szaknál,hogy 10 férőhelyes,5en jelölték 1.helyre önköltségesen,ebből 3at vettek fel (vagy 3an mentek el beiratkozni xd) és így lett 400 pontos a szak).
2021. febr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6.

Gondolod, hogy idén gyengébbek lesznek az érettségi eredmények, ezáltal észrevehetően csökkenni fognak a ponthatárok?

2021. febr. 12. 23:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne,ha gyengébbek lennének,de ott a másik oldal,hogy lesznek akik simán tanulnak így is otthon,és menni fog nekik a szóbeli is,és lesznek akik meg sajnos teljesen elrontják az eredményük,és nem tudom igazából tippre sem,hogy melyik csoport lesz nagyobb %ban😕 De ez,hogy szóbeli lesz,azért nem tudom,amiatt tuti másabb eredmények lesznek,mert nagyon sokat számít😬
2021. febr. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na igen, angolból fogok emeltet tenni, kizárólag saját magamtól tanulok, és sajnos nem igazán kezdtem túlzottan hamar. Még cirka 2 hónapom van, de eddig úgy tűnik, örülök, ha 50%-os lesz, pedig 80 kéne...
2021. febr. 13. 01:21
 10/10 SAMpernatural ***** válasza:
Ha van/lesz rá elég pénzed, akkor nyugodtan vágj bele :)
2021. febr. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!