Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kölcsey Ferenc Gimnázium...

Kölcsey Ferenc Gimnázium angol NYEK haladó?

Figyelt kérdés
Budapesten a Kölcsey Ferenc Gimnázium angol NYEK haladó –francia kezdő tagozatán milyen szintre lehet eljutni angolból 12.-re?

2021. febr. 12. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Hali!

Egyáltalán nem vagyok otthon a témában, de logikusan belegondolva az angol haladó, azt jelenti, hogy már alapból középszinten vagy (olyan B2-B1-es nyelvvizsga szinten). A suli elvileg elég jó, szóval valószínűnek tartom, hogy eljuttatnak a felsőfokú nyelvvizsgáig, márha tanulod is a dolgokat.

2021. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

(az előző vagyok)

Illetve 4év (5,ha van 0.-ban is) alatt csak fejlődik valamennyit az ember magától is, márcsak ha bejár arra a heti 4körüli angolra.

2021. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2021. febr. 12. 13:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Sokan 10-11-ben már leadják az angolt a kölcseyben, sokaknak már csak teher addigra a heti 6 óra. A nulladik még jó-jó, de utána már nem valami extra.
2021. febr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es nagyon köszönöm a válaszod. Azért adják le az angolt, mert már 10-11.-ben elérik a C1-et? Utána fel lehet venni egy másik nyelvet helyette?
2021. febr. 17. 12:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet felvenni másik nyelvet, van aki eléri a C1-et, de az inkább a saját adottságai és magántanár miatt (esetleg külföldi tanulás miatt), inkább azért szokták leadni, mert rájönnek, hogy nem nagyon tudnak már újat tanulni ott, velem is ez volt. Nagyon egyhangúak voltak már az órák, minden órán ugyan azt csináltuk, ugyan olyan volt minden dolgozat, már nem volt benne sok élvezet. És mint mindenki más, én is rájöttem, hogy azokat a szimpla és dupla órákat sokkal hasznosabban is el lehet tölteni, ha később kell úgy bemennem, akkor tovább aludhatok, ha hamarabb hazamehetek az is sokkal jobb, ha meg napközben van, akkor is tudok készülni más órákra, legrosszabb esetben is sorozatozok.

A francia kéttanban az is jó, hogy ott a francia mellé választhatsz olaszt, németet, oroszt és angolt is, de angolra ott is csak az megy aki semmit se akar csinálni, lusta. Szerintem az angol olyan nyelv, ami így vagy úgy a végén rádragad, főleg ha már van 4-5 év tapasztalatod, szerintem sokkal jobban jársz ha az angol és a francia mellé választasz egy harmadik nyelvet. Ez az én véleményem..

Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan!:)

2021. febr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!