Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a nyiregyházi...

Mennyire nehéz a nyiregyházi Kölcsey-ben a haladó angol tagozat?

Figyelt kérdés

Nehéz bekerülni? Megéri? Esetleg aki bekerült az már 8.-ba járt külön magántanárhoz?? 4. év végére sikerült valakinek letenni a felsőfokút belőle?

Előre köszönöm a válaszokat!!



2016. szept. 4. 13:58
 1/1 anonim válasza:

Szia. Kolcseys voltam, eleinte nagyon nehez volt hozzaszokni a nagx kovetelmenyhez, de sikerult, ami annak tulajdonithato, hogy a tanarok nem csak kovetelnek, hanem tenyleg tanitanak is, es igyekeznek, hogy a legjobb felsooktatasi intezmenyekbe kerulhessenek majd a diakok.

Tehat megeri, sokat kell tanulni, de ha magasra tuzott celjai vannak az embernek, akkor azert tenni is kell, itt ezt 100%ban segitik a tanarok.

A tanar diak kapcsolat nagyon jo, kedvesek, megertoek, viszont attol hogy pl egyszer megengedte h ne felelj ha nem keszultel utolag ugyis lecsap rad, es kikerdezi..

Nyelvbol erdemes a kozepfoku temakat olvasgatni, lehetoseg szerint szerintem megeri magantanarhoz menni 8.ban,alapszabakat/ esetleg kozepfokuakat tudni, melyre tokeletes konyv Nemethne dr. Hock Ildiko alapfokos angol konyve (piros a4-es alapu), halado angolon a kolcseyben pedig a Kerdesek es valaszok angol nyelvbol c. konyvet veszik at a diakokkal kozepfoku elott, minden temat rendesen atragva, kiegeszitve szituaciokkal, kepleirasokkal stb..


Masreszt sokszor felmerul a kerdes hogy itt csak inkabb nyelvre osszpontositanak... ez NAGYON nem igaz.. ez az a gimnazium ahol minden targy nehez, mindenbol kovetelnek, elvarjak az 5-os erettsegit, minden evbe a legjobbak kozott van a kolcsey orszagos erettsegi atlaga...


Zaraskent annyit, hogy Egyebkent en halado angolos voltam a kolcseyben :) en is 4. re akartam lerakni a felsofokot angolbol, de ez mar 3. evfolyam szeptembereben sikerult, ugyhogy meg egy nemet kozepfok is belefert... meg egy kis raadas: teljesult egy alom: felvettek az orvosi egyetemre (ugy, hogy en itt angolos voltam, tehat sok olyan versenytarsam volt aki biosz kemia tagozatos volt mas sulikban, legtobbjuket megsem vettek fel)

Remelem segitettem :) A vilag legjobb gimije a KFG :)

2016. okt. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!