Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debrecen - Budapest. Hol...

Debrecen - Budapest. Hol lehet jobb egyetemistának lenni, az ember életét elkezdeni? :)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Végzős vagyok, most kell beadnom a jelentkezésemet, viszont nem tudok dönteni.

A kérdéshez hozzátartozik, jelenleg egy kb. 15 ezer fős kisvárosban lakom, Egerbe jártam be középiskolára, Eger tetszett, viszont szeretnék kicsit "világot látni". :D

Gazdaságinformatikára szeretnék menni, jelenleg a Corvinus, az Óbudai illetve a Debreceni Egyetem állnak a látókörömben.


Érdekelne, milyen is a "pesti élet", ellenben az a zsúfoltság, a lakhatás (meg egyébként minden) nagyon magas költségei és unblock a sok negatív vélemény kissé elrettent. Bár a buzgó élet, rengeteg lehetőség meg vonz...

Debrecen nagyon szimpatikus, ugyan nem sokszor jártam ott, viszont barátságosnak tűnik.

Egyetem szempontjából igazából nem vagyok túl határozott, úgy gondolom, ha jól megtanulok kódolni, illetve odateszem magam a munkáltatónak nem az lesz a legfontosabb, hogy a három közül épp hol végeztem, hanem az, hogy megoldjam a problémákat, magamat ismerve szerintem bármelyikkel megbírkóznék. Legalábbis bízom benne. :D


Szóval lényeg ami lényeg. Ki mit gondol? Debrecen - Budapest pro-contra, gyűjtögessünk. :) Aki debreceni, mennyire buzgó az "éjszakai élet"? (Ha épp nincsenek COVID lezárások...) Mennyire lehet járni ott bulizni, pl. a pesti lehetőségekhez mérten? Milyenek a munkalehetőségek? Az utóbbi talán még a fontosabb szempont is, hisz szeretnék az egyetem mellett dolgozni, eleinte mindegy hol, később (másodévesen?) lehetőleg a szakmámban.


A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2021. febr. 12. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

A két város léptékében nem összehasonlítható. Bp. közel 2 milliós, Debrecen kb. 200 ezres - nagyjából a tizede.

Maga az egyetem: a Debreceni Egyetem a legnagyobb (és leggazdagabb) vidéki egyetem, szervesen összefonódva a várossal.

Budapesten nagyobb a bulinegyed - de Debrecenben is van.

Gyakorlatilag minden van Debrecenben is, csak valamivel kisebben.

Értelemszerű, hogy Bp.-n több a munkahely, de ezzel a végzettséggel Debrecenben is találsz kellő mennyiségben.

Sikerült kiszúrnod a két legdrágább várost: albérletben, tömegközlekedésben, parkolásban...:)

Éltem Pesten is, Debrecenben is.

Pest nyüzsisebb, tempósabb, zsúfoltabb és zavarosabb.

Debrecen nyugodtabb, de nem halott! Jó a bulinegyede, és nagyon jó a Nagyerdő is. Jó az infrastruktúra, a tömegközlekedés és a közbiztonság.

Hatalmas az egyetemi élet, és mindenre van lehetőség!

2021. febr. 13. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Én Bp-t választanám, a DE elég gyenge. Mondjuk ha szerinted a gazdinfón csak kódolni kell megtanulni, akkor nagyon tévedsz, kb. 2 db programozási tárgy van, a többi más...
2021. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Én egyértelműen Debrecent választanám! Pest túl sok nekem.
2021. febr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első:

Nagyjából megfogalmaztad a gondolataim, köszönöm a tapasztalatokat! :)

Második, Harmadik:

Nektek is köszi!


A DE-en mit jelenet az, hogy "elég gyenge"? Pozitívakat hallok, nyílván kisebb a felvételi követelmény, lévén vidéki egyetem.


Persze tudom, hogy az egyetemi elvárás nem a kódolás, dehát az, ami oda kell azt leadják, aztán látom, mit kell megtanulni. Mellé meg magamnak itthon megtanulnék kódolni, hisz a valóéletben, a munkaterületen nagyon fontosnak gondolom. Meg amúgy érdekel is. Arról meg, hogy mennyire tanítják meg az egyetemeken a kódolást, arról meg hallottam sajnos eleget... :D

2021. febr. 15. 08:40
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Azt jelenti, hogy minden hülyét felvesznek (nézd meg a ponthatárt...), aztán mivel rosszul néz ki, ha nagy a lemorzsolódás, ezért át is engedik őket és kb. értéktelen az egész diploma, semmi tudás nincs mögötte. Pl. volt a DE-n olyan villamosmérnök záróvizsgázó, akinek a mentőkérdése az Ohm-törvény volt, miután nem ment neki a tétel. És nem tudta. Így simán eljutott záróvizsgáig. Szóval ilyen a DE-n a színvonal.
2021. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

5: "volt a DE-n olyan villamosmérnök záróvizsgázó, akinek a mentőkérdése az Ohm-törvény volt, miután nem ment neki a tétel. És nem tudta. Így simán eljutott záróvizsgáig."

Ezt még akkor sem hinném el, ha ismernélek, és tudnám hogy normális vagy!

De hát nem ismerlek...

2021. febr. 16. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!