Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a szegedi Radnótiban a...

Milyen a szegedi Radnótiban a szóbeli?

Figyelt kérdés
A humán és a spanyol szakot jelöltem meg,és kíváncsi vagyok hogy kinek mi a tapasztalata. A spanyol milyen jellegű? Nem sokat árul el az ami a honlapra ki van írva. A humánon töriből mennék. Az mennyire nehéz? Mennyire pontosan kell tudni, vagy mennyit kell rá tanulni? Ezek a felvételik hogyan zajlanak?
2021. febr. 13. 11:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Én humánra felvételiztem anno, bár magyarból, szóval lehet eltér kicsit. Nagyon kedvesek voltak, nem éreztem felvételinek, inkább csak egy beszélgetés volt (persze tanárfüggő, és azóta lehet változott pár dolog). Az elején rövid bemutatkozás, hogy hívnak, melyik suliból jössz, miért ide jelentkezel stb., erre gondolom számítasz. A honlapon vannak témakörök, olyan 10, nézd meg, nem sok, de azokról általánosságban tudni kell beszélni, annyit, amit általánosban is megtanultál, esetleg ábrát, térképet értelmezni. Amúgy kérdeznek is, meg segítenek, szóval annyira nem durva, ne aggódj.

Spanyolon tenyleg csak egy beszélgetés, van néhány feladat (magyarul persze). Nem tudsz rá készülni igazából, volt asszem memória feladat, képeket kell megjegyezni, meg mondatokba szavakat beilleszteni, mondatrészeket felismerni, ilyesmi. Azt mérik ilyenkor, hogy milyenek a nyelvi készségeid, hogy gondolkozol. Nem kell aggódni itt sem, legyél magabiztos, figyelj oda, akkor rendben leszel. És sok sikert :)

2021. febr. 15. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!