Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan zajlik egy szóbeli...

Hogyan zajlik egy szóbeli felvételi Magyarországon?

Figyelt kérdés
4 évfolyamos gimnáziumi szóbeliről beszélek, általános tagozat érdekelne meg esetleg angol tagozat.

2021. febr. 14. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
gimiskola.nhely.hu oldalon nézelődhetsz az iskolák között.
2021. febr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Iskolától függ. Az elején mindenhol van egy rövid bemutatkozás, pár általános dolgot megkérdeznek, miért ide jelentkezel, van e hobbid stb. Általános iskolai eredményeket még szoktak nézni,sok helyen kerik, hogy vigyél ellenőrzőt (ha van), esetleg oklevelet versenyekről. Aztán angolon feltehetőleg egyszerű angol feladatok, de az sem mindenhol. Inkább olyat kérdezz, aki oda jar arra a tagozatra, az tud biztosat mondani, így sajnos nehéz.
2021. febr. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez iskolánként változó, de én még pár éve voltam egy pár angol szóbeli felvételin, és nagyjából annyi volt a legtöbb helyen, hogy kérdeztek néhány bemelegítő kérdést (hogy hívnak, hol lakok, hogy érzem magam, meséljek valamit magamról stb., de persze ez rengeteg féle dolog lehet, de semleges, könnyű kérdésekre számíts). Aztán vagy húztam egy témát, és arról beszélgettünk a tanárral, vagy pedig egy rövid feladatlap kitöltése után beszélgettünk a feladatlapról/egy adott témáról. Persze egyáltalán nem biztos, hogy ahová te mész ott is így lesz, de ahogy látom ez sok helyen megy így. Remélem azért segítettem!
2021. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2021. febr. 15. 12:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Az adott iskola honlapjáról kiderül.
2021. febr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!