Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon szeretnék...

Magyarországon szeretnék felvételizni Amerikanisztikai Mesterképzésre. Miből áll a szóbeli vizsga a felvételin?

Figyelt kérdés

Erdélyi magyar vagyok és miután befejezem itt a tanulmányaimat szeretnék Szegedre menni Amerikanisztika mesterképzésre és láttam hogy az egyik feltétel az hogy kell szóbeli vizsga. Mit kérdezhetnek a szóbeli vizsgán?


Esetleg más szakokról is kiváncsi lennék.


Ha tudtok adni információkat erről, nagyon meghálálnám. Lehet az személyes tapasztalat vagy ismerősnek a tapasztalata, vagy akár adjatok egy linket ahol utánanézhetek.


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. márc. 8. 07:53
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


Általában célnyelven elbeszélgettek motivációról, aktualitásokról, stb. Pl amikor én mentem mesterre (más kar, más nyelv), végigkérdezték a CV-m, hogy milyen szakmai folyóiratokat olvasok, mi a véleményem erről és arról szakmai téren, miért pont arról szól a szakdolgozatom, amiről, illetve mit olvastam utoljára, ami nem szakmai.

2017. márc. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!