Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségin használhatok kettő...

Érettségin használhatok kettő függvénytáblázatot?

Figyelt kérdés
A sárga négyjegyű függvénytáblázatom van, viszont a fehérben vannak olyan adatok amik ebben nincsenek. Elő van írva, hogy csak egyet lehet használni vagy akármennyit használhatok? Illetve sajátot kell vigyek, vagy ott adják oda? Ez csak abból a szempontból fontos, hogy ha ott adnak akkor nem adok ki pénzt erre, hanem addig kölcsönkérek.

2021. febr. 18. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Igen használhatsz, én is vittem mindkettőből magammal.
2021. febr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%

Már régen rossz, ha te függvénytáblázatból akarsz megoldani egy feladatot.

Van kb 15 olyan dolog, amit a vizsgára tudni kell.

Meglátásom szerint IQ 90 felett ez megtanulható kb 2 óra alatt.

Amúgy sok sikert a próbálkozásodhoz.

2021. febr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is 2őt vittem, mindkettőt használhatod. Nem értek veled egyet #2 matematika, fizika, kémia érettséginél szinte elengedhetetlen. Hisz ki az aki megjegyzi pl.: az összes vegyület képződéshőjét, vagy a sav- illetve bázisállandókat? A függvénytábla nem egy "puska" annak aki, kevésbé okos, pont, hogy aki okos, az ki tudja használni a segítségét és ezáltal biztosabb eredményekre jut.
2021. febr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyit viszel, amennyit szeretnél.
2021. febr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2-esnek nincs érettségije, ez kiderült. :D


Amúgy vihetsz, persze.

2021. febr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%

3-as, én az emelt matekot függvénytábla nélkül csináltam végig (persze én normálisan megtanultam, azért nem kellett használnom), de a biztonság kedvéért ott volt nálam, de csak azért, hogyha esetleg olyan feladat lenne az érettségin, ami esetleg elkerülte volna a figyelmemet a felkészülésnél, akkor tudjak mire alapozni a feladat megoldásában.

Az viszont igaz, hogy a kémiában/fizikában/biológiában/... használt állandókat nincs az az elme, ami mindet fejben tudná tartani, így azokhoz tényleg szükséges.

Kíváncsian megnéztem volna egyébként, hogy a 2-es 90 feletti IQ-val hogyan készült fel annak idején matek érettségire...

2021. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 igazad lehet, bevallom én idegennyelvű emelt matekot csináltam, így arról nem tudok személyes tapasztalat alapján nyilatkozni csak egy-két barátom elmondása alapján. Ezért főként a kémiára fűztem rá a mondandómat, mert azt tapasztaltam is és szerintem az ottani adatok nélkül 10 pontnyi veszteség is érheti az érettségizőt. Mind adatokat ki lehet szedni belőle, mind pedig ellenőrizni egyes számításokat.
2021. febr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is ezen gondolkodtam, ugyanis néhány sűrűségnél és standardpotencialnál észrevettem hiányosságokat. De ezekszerint lehet vinni mindkettőt, szóval szuper.
2021. febr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#2: minek tanuljam meg az összeset, ha nem ezzel akarok foglalkozni? Nem matek tanárnak készülök, hanem csak meg akarom szerezni azt a nyamvadt papírt...
2021. febr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!