Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Budapesti Madách Imre...

A Budapesti Madách Imre Gimnáziumban milyen a szóbeli?

Figyelt kérdés
Angol + sima szóbeli

2021. febr. 18. 10:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Én németre mentem, de ha segítség, akkor szívesen leírom
2021. febr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ha nem nagy fáradtság akkor kérlek leírod
2021. febr. 20. 18:47
 3/20 anonim ***** válasza:
Először beküldtek egy terembe, pár másik diákkal és kaptam egy lapot, ami két oldalas volt. Az egyik oldalon 2 kép volt, a másik oldalon pedig öt német mondat, amit nekem kellett befejeznem. Ebből az öt mondatból (mindegyik 1 témakört jelölt ki) be kellett karikáznom 1et, amiről majd a német szóbeli részen szerettem volna beszélni. Miután végeztem, bekísértek egy másik terembe, ahol két tanár volt (1 német és egy másik tanár, aki az általános szóbelit vezette). A német szóbelivel kezdtem, ahol a B1es szint volt a minimum. Utána pedig jött az általános, ahol először a papírról (ahol a 2 kép volt) kellett választanom egyet, és arról beszélnem. Ezek után az érmeimet, okleveleimet kellett megmutatnom, és beszélnem minden olyanról, ami az iskola számára csábító lehet bennem. Legutoljára pedig műveltségi kérdéseket kaptam (híres épületek és tervezőik, nemzeti ünnepek, stb). Remélem ezzel egy picit tudtam neked segíteni. Ha van még kérdésed nyugodtan írj
2021. febr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A műveltségi témakör mit takart?

És te milyen témakört jelöltél be németen illetve magyaron?

2021. febr. 20. 18:56
 5/20 anonim ***** válasza:

Hát a műveltségi kérdéseknél pont azokat kaptam, amiket leírtam. El kellett mondanom pár nemzeti ünnepet, hogy mikor és mit ünneplünk, rákérdeztek nevezetes épületek építészeire. Persze csak Magyarországhoz kapcsolódóan.


Egyedül németen kellett témakört bejelölnöm, ahol a családomról szerettem volna beszélni (hiszen ez a legkönnyebb xd). Az általános szóbelin a két kép közül pedig az választottam, ahol egy apuka az autóból rángat ki egy gyereket, akinek számítógép van a kezében. A másik kép pedig egy ókori görög színház volt.

2021. febr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi.

Német szóbelin lehet olyan h esetleg fel kell olvasnom egy szöveget vagy ilyesmi?

2021. febr. 20. 22:45
 7/20 anonim ***** válasza:

Szia !

Én is most készülök a Madáchos szóbelire németre. Nagyon remélem, hogy befognak hívni 77 pontos központival (44 matek, 33 magyar) és max. vitt pontokkal :)

Te hány pontos központit írtál?


Egyébként 1-es válaszoló, annyit tudnál nekem mondani, hogy te a családodról milyen részletesen beszéltél ? Köszi :)


Neked meg kedves kérdező sok sikert, remélem, hogy szeptemberben osztály- vagy évfolyamtársak leszünk. :)

2021. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Igen, emlékeim szerint volt szövegolvasás is, de nem mondanám biztosra. Nagyon Sokat szóbeliztem egyszerre, így kicsit összefolynak már ezek az apróbb részletek😅
2021. febr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én a családomról inkább felületesen beszéltem. Inkább az érdekli a tanárokat, hogy milyen választékosan fejezed ki magad, milyen nyelvtanokat használsz, szóval a tudás az egyetlen. Ha te 5 percig csak a szobád kinézetéről beszélsz, az is tökéletesen megfelelő, ha hozod az elvárt szintet közben.
2021. febr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

7es? Honnan tudod h behívnak?

Meg nincsenek kint a ponthatárok idénre vonatkozóan

2021. febr. 21. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!