Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi 2 év alatt?

Érettségi 2 év alatt?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10.es vagyok, és szeretnék sulit váltani. Viszont olyanra szeretnék átmenni, ahol 2 év alatt megszerezhetem az érettségit. Nappalira remélhetôleg. Szolnokon lesz ilyen lehetôség szeptembertõl valamelyik suliban, ahova elég a 8 általános, és beszámítják a középsulis 2 évet?

2021. febr. 18. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémád. Ha tizedikes vagy akkor ezt a tanévet elvégzed és utána már csak kettő marad. Természetesen közben ha van lehetőséged akkor átmehetsz egyik iskolából a másikba. Mivel még (feltételezem) kiskorú vagy, ezért egy normál nappali tagozatos gimibe csak simán át kell íratkoznod. Azt meg a kiválasztott sulinak az igazgatója dönti el hogy átmehetsz-e.
2021. febr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, jogszabály szerint nem tanköteles. Idén leszek 18.
2021. febr. 18. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha sikeresen elvégzel minden tárgyat akkor nem probléma ha 17 éves vagy. Én úgy tudom hogy jogszabály szerint akkor még simán átvesznek egyik suliból a másikba (mint mondtam ez azért az igazgató döntése, tehát ahhoz elég jó eredmények kellenek hogy pl a Verseghy vagy a Varga átvegyen, ha már Szolnokon laksz), ameddig a tanulmányaid várható elvégzése előtt nem töltöd be a 21-et. A várható alatt nyilván azt kell érteni hogy nem buksz semmiből sem a suliban sem érettségin. Viszont amennyire tudom ez azért nem egy két napos dolog, interviewra kell menni a kiválasztott suli igazgatójával, kell indoklást írni, a kiíratkozás sem megy egy pillanat alatt gondolom. Volt egy ismerősöm aki váltott sulit, az ő tapasztalatai alapján írom ezt. Szóval ha ilyen terveid vannak akkor érdemes lehet minél előbb felvenni a kapcsolatot a választott suli vezetőjével, ott biztos naprakész infóval is tudnak szolgálni.
2021. febr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kihagytam hogy szakgimibe járok, és így nem tudom átvennének e, ezért gondoltam a legegyszerűbbnek ezt hogy hátha van ilyen képzés.
2021. febr. 18. 23:33
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Na ezzel kellett volna kezd, így más azért a helyzet. Ezzel kapcsolatban sajnos nincs tapasztalatom, viszont nem lehetetlen szerintem. Volt egy osztálytársam általánosban aki fodrásznak ment, aztán érettségi után azt láttam a facebookon hogy ő is leérettségizett velem egy időben. Ha jól gondolom ő még kilencedikes kora után mehetett át a Vásárhelyibe, szóval egy kicsit más a helyzet, de ebből nekem az lenne logikus hogy te is átmehetsz valahova. Felnőtt képzésbe egyébként simán belekezdhetsz ha betöltötted a 18-at, ott viszont csak akkor van lehetőséged két év alatt letenni egy érettségit ha már van egy szakmád. Tehát ha most abbahagynád a sulit, akkor simán 8 általánossal csak olyan képzésbe kezdhetnél bele, ami 3 éves. (és esti)

Nem ismerem persze az élethelyzeted, nem akarom itt megmondani a tutit, viszont én a helyedben már lehúznám még azt a plusz egy évet ott ahol most tanulsz és utána azonnal belekezdenék egy érettségibe. Ez összesen tudom hogy még plusz 3 évet jelentene, de a végén lenne egy szakmád is, arról nem is beszélve, hogy ha úgy kezded el az érettségit hogy már van egy szakmád, akkor elég 4 tárgyból érettségizned (magyar, töri, matek és nyelv), azaz nem kéne választanod még egy ötödiket kötelezően.

2021. febr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az is probléma hogy kitalálták kötelezôen be kell menni gyakorlatra/szépészet/ és hiába beszéltem az osztfônökkel hogy idôs, beteg nagyszüleimmel élet, nem opció hogy bejárjak. Így ezért is szeretnék 2 éves nappali érettségi képzésre átmenni, Szolnokon. Indul ilyen szeptemberben, ahova elég 8.ált? 9.et kétszer jártam ki/elôzõ iskolaváltás miatt, azok beszámítható évek?
2021. febr. 25. 09:18
 7/7 A kérdező kommentje:
Vagyis kötelezôen be kellene menni, és nem engedték meg hogy Classroomon keresztül tanuljak itthon, hanem lesz@rják a helyzetem, menjek be.
2021. febr. 25. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!