Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikortól és hogyan lehet...

Laccccccccccci kérdése:

Mikortól és hogyan lehet letenni az előrehozott érettségit?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne hogy ha pl matekból már megütöm az érettségi szintet akkor hogyan és hány évesen lehet letenni egy előrehozott érettségit?

2021. febr. 18. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak nyelvekből, informatikából és természettudományos tantárgyakból lehet előrehozott érettségit tenni, matekból nem.
2021. febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1 szóval akkor ha már 9-ben elég okos vagyok hogy elvégeztem mindenből az érettségit akkor sem mehetek egyetemre mert nyelvtanból meg matekból nem tehetem le?
2021. febr. 18. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Ha 9.-től 12-ig minden egyes tantárgy egész éves tananyagából képes vagy osztályozóvizsgát tenni, akkor semmi akadálya.
2021. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3 értem, köszi! Akkor már megvan a motivációk hogy tanuljak!
2021. febr. 18. 20:47
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell járni a középiskolát, és csak utána tehetsz teljes érettségit.


Amennyiben informatikából, természettudományos tantárgyból, nyelvből előrehozottat szeretnél, akkor osztályozó vizsgát kell tenned, ha még nem fejeződött be annak a tantárgynak az oktatása (pl infó csak 9.-10.ben van, tehát 11.ben minden akadály nélkül előrehozottazhatsz belőle)


A magyar, matek, töri érettségit csak a 12.osztály végén teheted le, nem lehetséges belőlük az előrehozott érettségi.


Valamint a középiskolai bizonyítvány és érettségi bizonyítvány megléte nélkül nem mehetsz egyetemre, és egy emelt érettségi is kötelező már.

2021. febr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!